Кожен водій знає, що безперебійна робота двигуна – це насамперед комфортна і безпечна експлуатація автомобіля. Підтримувати його нормальну температуру допомагає антифриз. Але немало автомобілістів часто ігнорують необхідність регулярно, кожні два-п’ять років, замінювати цю рідину новою. Чим грозить такий підхід, дослідили спеціалісти. Як пише Gazeta.ua, якщо 10 років не міняти антифриз, можна стикнутись з серйозними пошкодженнями в системі охолодження і ефективності роботи авто.
Втрачаючи свої властивості чи забруднюючись, антифриз перестає виконувати свою основну функцію – регулювання температури. Це призведе до того, що корозія почне руйнувати металеві елементи системи охолодження, наприклад, радіатор, водяний насос та інші компоненти, що в свою чергу спричинить пошкодження системи. Втрачаючи свої властивості, антифриз також перестає захищати двигун від замерзання в зимовий період. Крім того, старий антифриз накопичує осад та забруднення, що стає причиною відкладень в радіаторі і знижує його ефективність.
Щоб запобігти цим проблемам, варто вчасно міняти антифриз, керуючись рекомендаціями виробника автомобіля.
Спеціалісти також радять звернути увагу на кілька ознак, які сигналізують про те, що треба замінити охолоджуючу рідину. По-перше, низький рівень антифризу в розширювальному бачку: якщо він значно нижче норми, потрібно негайно вирішувати проблему. По-друге, якщо ви під автомобілем побачили сліди антифризу або помітили вологі плями під машиною, це може свідчити про витік охолоджуючої рідини. По-третє, коли є зміни в паливній системі опалення автомобіля, адже внутрішнє опалення автомобіля зазвичай використовує антифриз для передачі тепла.
Ці нескладні питання можна вирішити швидко і недорого, а ось їх тривале ігнорування може призвести до недешевого ремонту.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Японська компанія Mazda готується випустити на ринок друге покоління свого найдоступнішого кросовера CX-3. Якщо вірити…
Якщо у вашому автомобілі потьмяніло світло фар у темний час доби, то це привід замислитися…
Серед автомобілістів немає єдиної думки про те, як паркуватися краще: передом чи задом. Однак це…
Багато автомобілістів-початківців відчувають великий стрес за кермом, оскільки не можуть впоратися з собою під час…
У процесі контролю за дорожнім рухом поліція вдається до різних способів виявлення порушників ПДР, серед…
Кросовери із заднім приводом найчастіше зустрічаються на динамічних моделях, тоді як повний привід зазвичай ставлять…