Categories: Автопоради

Майстер зі стажем розповів, як легко та швидко завести авто в холодну погоду

При низьких температурах, багато власників автомобілів стикаються з проблемою, коли навіть при достатньому прогріванні двигуна, машина не заводиться.

Давайте розглянемо, як запустити автомобіль в мороз при різних причинах такої несподіваної зупинки.

Перш ніж розглядати способи запуску автомобіля в холодний період, слід визначити причину такої проблеми. Досвідчені водії та механіки стверджують, що може бути декілька можливих причин:

1. Розряджений акумулятор:

Низький заряд акумулятора (менше 30%) або його повна розрядка можуть стати причиною того, що автомобіль не запускається, оскільки акумулятор не надасть достатньої потужності для запуску двигуна. Щоб запустити автомобіль в такому випадку, можна використовувати два методи: під’єднати акумулятор до іншого автомобіля або використовувати “запуск зі штовхача”.

Якщо ви обираєте перший метод, будьте обережні, і пам’ятайте, що донорський автомобіль повинен мати той самий вид пального і акумулятор ідентичної потужності. У випадку другого методу вам потрібен доброволець для штовхання автомобіля.

2. Залиті свічки:

Якщо ви довго намагались безуспішно завести автомобіль, це може призвести до заливки свічок. Це стається тоді, коли намагаючись завести автомобіль, ви утримуєте стартер протягом тривалого часу. У такому разі потрібно натискати на педаль газу і утримувати стартер протягом 10 секунд, “прокручуючи” двигун. Це призведе до припинення подачі пального, свічки висохнуть, але автомобіль не запуститься одразу – потрібно дати бензину стекти.

Якщо цей метод не допомагає, вам може доведеться вийняти свічки і визначити, що спричинило пропуск іскри – можливо, на свічках утворився наліт. У такому випадку слід очистити свічки, висушити їх феном, а потім підігріти над газовою плитою.

3. Несправний стартер:

Час від часу при спробі запуску двигуна можна чути незвичайне клацання – це свідчить про поломку стартера. Іноді він може запрацювати не відразу, тільки після кількох спроб, навіть якщо автомобіль прогрітий і акумулятор заряджений. У цьому випадку краще звернутися до сервісного центру, оскільки ремонт стартера вважається складним завданням, яке не рекомендується виконувати самостійно.

4. Застуджене мастило:

При низьких температурах рідина в моторному відсіку може стати густішою, і спроба запустити автомобіль в такому стані може перевантажити двигун і акумулятор. Тому важливо розморозити мастило, і для цього найкраще використовувати обігрівач. Після розігріву двигуна рекомендується відправитися в сервіс або самостійно замінити мастило на більш стійке при низьких температурах.

5. У вихлопній трубі утворився лід:

Якщо це трапилося, гази не зможуть вільно виходити, і двигун не запуститься. Конденсат можна видалити механічно, просто очистивши вихлопну трубу. Лід на кінці труби можна легко видалити за допомогою викрутки, але якщо він знаходиться глибоко, краще помістити автомобіль в теплий гараж, де лід розтане самостійно.

6. Несправність замка запалювання:
Поломки в контактній групі замка запалювання можуть призвести до некоректної роботи поворотників, заднього ходу, ближнього і дальнього світла. Ймовірною причиною є окислення контактів. Їх можна відшліфувати вручну або повністю замінити на СТО.

Якщо ви маєте справу з автомобілем, який довго стояв на морозі, важливо дотримуватися певних кроків для максимальної ефективності.

Спробуйте наступне, щоб забезпечити легке запускання вашого автомобіля:

– Вимкніть всі електронні прилади в автомобілі.

– Натисніть на педаль зчеплення і утримуйте її протягом 10 секунд.

– Увімкніть запалювання і зачекайте декілька секунд.

– Декілька разів натискайте на педаль газу.

– Зачекайте недовго і поверніть ключ у положення “старт”.

Якщо автомобіль запускається з першої спроби, ви можете вирушити в подорож. Проте, якщо цього не сталося, не утримуйте стартер більше 10 секунд, щоб уникнути його поломки. Рекомендується зробити 3-4 спроби, дати автомобілю трохи відпочити і повторити процедуру.

Якщо ваш автомобіль має механічну коробку передач, обертаючи стартер, утримуйте зчеплення, і після запуску двигуна не відпускайте педаль зчеплення протягом 2-3 хвилин. Для автоматичної коробки передач встановіть селектор у нейтральне положення, зачекайте кілька секунд і поверніть ключ у положення “старт” – автоматика виконає решту операцій автоматично.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Олександр Успішний

Recent Posts

Як зрозуміти, що залило двигун: названо три явні ознаки несправності

Коли двигун автомобіля працює на бензині, це може мати серйозні наслідки, тому важливо вчасно виявити…

23 хв. ago

Експерти назвали 7 позашляховиків, яких варто уникати при купівлі

Позашляховики завжди були популярні серед водіїв через свою потужність, простір і здатність їздити по складних…

1 годину ago

В Україні ціни на вживані автомобілі можуть різко зрости

Станіслав Бучацький, голова Інституту досліджень авторинку, не виключає, що підвищення акцизів на китайські електромобілі в…

2 години ago

Безпілотні таксі Waymo почали їздити по зустрічній смузі та ігнорувати світлофори: подробиці

У США трапився дивний випадок із безпілотним таксі Waymo. У Фініксі автомобіль проїхав на червоне…

3 години ago

Це може дорого коштувати: чому категорично не можна тримати ключ від авто разом із телефоном

Автомобільні технології розвиваються, але звички водіїв часто залишаються незмінними. Наприклад, багато водіїв поводяться з електронними…

4 години ago

В Україні зʼявився перший електричний позашляховик Maxus T90

Maxus T90 – це великий пікап, що працює виключно на електротязі. Електричні пікапи взагалі є…

6 години ago