Можете потрапити в біду: як водіям уникнути емоційного зриву за кермом автомобіля

В Україні недостатньо уваги приділяється емоційній стабільності водіїв, тоді як у Євросоюзі та США ця проблема вже давно вивчається. Дослідження показують, що емоційні сплески за кермом викликають різкі підвищення артеріального тиску та призводять до дорожніх аварій.

Часто емоційні зриви у водіїв відбуваються через раптове погіршення дорожніх умов, наприклад, ями на дорозі або різкі маневри інших учасників руху. В таких ситуаціях водії часто реагують надто емоційно, втрачаючи здатність тверезо та раціонально мислити. За словами науковців, в останні роки значно зросла кількість аварій, спричинених такою поведінкою водіїв.

Чоловіки та жінки по-різному виражають свої емоції на дорозі. Чоловіки зазвичай кричать і сигналять на потенційних винуватців, тоді як жінки намагаються витіснити порушників з дороги. Найчастіше агресивно поводяться літні водії. Основними причинами невдоволення є “підрізання”, дорожні затори, неправильне використання покажчиків повороту та порушення швидкісного режиму.

Психологи радять водіям, які часто переживають емоційні зриви, заспокоюватися за допомогою глибокого дихання та відволікатися на інші речі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Autoblog
Читайте також