Купівля вживаного автомобіля на українському ринку є поширеною практикою, але потребує уважності та ретельної перевірки, оскільки неправильний вибір може призвести до втрати коштів.
“Телеграф” рекомендує краще обирати вживане авто з увагою та ретельністю, звертаючи увагу на деякі ключові моменти під час його перевірки. Хоча можна купити автомобіль “з рук” і не проводити докладну перевірку, варто мати на увазі, що в подальшому витрати на ремонт можуть бути значними. Також можуть виникнути ситуації, коли вас “накрутять” на ціну під час купівлі авто.
На що треба звернути увагу під час купівлі вживаного авто
Перш за все, слід звернути увагу на зовнішній вигляд автомобіля. Якщо він виглядає дуже застаріло, можливо, краще пошукати інший варіант. Відновлення такого авто може бути дорогим і часомірним процесом. Однак, якщо вам подобається зовнішній вигляд машини, варто подивитися на неї уважніше.
Приділіть увагу стану кузова. Якщо якась деталь на кузові перефарбована, ви, ймовірно, зможете це помітити, особливо якщо колір трохи відрізняється. Також важливо звернути увагу на невеликі подряпини, які можуть свідчити про недостатню підготовку або використання неякісного матеріалу при фарбуванні.
Також можна помітити дефекти у лакофарбовому покритті, нагадуючи цятки або дрібні точки, схожі на поколи голками. Вони з’являються, коли під час фарбування з сопла фарбопульта викидається мастило або вода. Також, якщо деталі фарбуються не в спеціальній камері, у лаку може бути пісок.
Тепер можна перевірити салон. Якщо ви відчуваєте дешевий запах полірувального засобу і всі пластикові деталі чорні, як смола, це може бути підозріло. У салоні має бути приємний запах і всі деталі повинні бути цілими. Перевірте кожну кнопку, оскільки з роками автомобілі мають більше функцій, які можуть бути зламаними, і часто продавець про це не говорить.
Щодо технічного стану, краще перевіряти автомобіль з холодним двигуном, бо тоді можна краще почути будь-які незвичні звуки. Підійміть капот і слухайте уважно, особливо якщо авто має ланцюговий привід газорозподільного механізму, бо від зношених деталей там може бути клацання чи постукування, що може означати дорогий ремонт. Потім дайте автомобілю трошки працювати на холостому ходу і дивіться за вихлопом. Синій дим може свідчити про споживання мастила, а білий – про потрапляння антифризу. Також переконайтеся, що в автомобілі є каталізатор.
Якщо все це в порядку, то автомобіль може бути непоганим варіантом. Але якщо у вас є сумніви, краще звернутися до фахівців.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…
Розкішні німецькі кросовери поєднують стиль, передові технології, високу якість і потужність. Однак їхня ціна часто…
Зима приносить водіям чимало клопоту, особливо під час сильних морозів. Одна з найпоширеніших проблем —…