Categories: Автопоради

Найпоширеніші помилки при перевірці тиску в шинах: як уникнути небезпечних наслідків

Тиск у шинах автомобіля – це одна з ключових складових, що напряму впливають на безпеку поїздки. Але насправді це не лише питання безпеки. Від тиску в шинах також залежить витрата пального, динаміка та прохідність автомобіля на різних покриттях. Саме тому важливо регулярно перевіряти тиск у шинах, але ще важливіше – не припускатися найпоширеніших помилок, пише SUVNews.

1. Нерегулярні перевірки

Перша і найбільш поширена помилка – це нерегулярна перевірка тиску у шинах. Варто пам’ятати, що контроль тиску повинен бути систематичним. Наприклад, навіть невелике відхилення на 0.5 бар не є критичним, але якщо відхилення становить 1-2 бара, це може суттєво збільшити гальмівний шлях. Недокачані шини легкового автомобіля можуть «розтягнути» гальмування на 12-15 метрів на мокрому асфальті. Також не забувайте, що тиск у шинах тісно пов’язаний з рівнем завантаження автомобіля. Якщо ви плануєте велику поїздку, краще підкачати колеса перед виїздом.

2. Правило «двох атмосфер»

Багато водіїв знають правило «двох атмосфер», але воно є занадто загальним, щоб гарантувати безпечну та економічну їзду. Кожен автомобіль має свої рекомендації щодо тиску в шинах, які наведені в інструкції з експлуатації. Вони можуть суттєво відрізнятися навіть для різних моделей однієї марки. Більш того, тиск може змінюватися в залежності від навантаження транспортного засобу. Зазвичай ці рекомендації ви можете знайти на спеціальних таблицях, які зазвичай приклеюються в бардачку, на стійці дверей або на внутрішній стороні кришки бензобака.

Читайте також: Назвали 5 ознак, як поліція визначає нетверезих водіїв

3. Перевірка на прогрітих шинах

Не слід перевіряти тиск у шинах, коли вони розігріті. У цьому випадку показники будуть значно вищими, ніж в стані спокою, а саме ці значення наведені в таблицях. Під час їзди повітря в колесах нагрівається, а також вплив сонячних променів також може викликати нагрівання шин. Рекомендується дати колесам охолонути хоча б на три години перед перевіркою тиску. Це дозволить отримати найточнішу інформацію.

4. Ігнорування навантаження

Багато водіїв забувають про те, що при різному навантаженні тиск у шинах також змінюється. Чим більше навантаження, тим вищим має бути тиск. Тому не рекомендується перевіряти тиск у шинах, коли автомобіль завантажений максимально. Якщо ви скинетете «зайвий» тиск при таких умовах, ви з високою ймовірністю знижуєте тиск нижче необхідного рівня. І в результаті, коли автомобіль буде в легкому стані, шини виявляться недокаченими.

Пам’ятайте ці прості правила, адже ваше життя та безпека на дорозі залежить від них. Своєчасна перевірка і корекція тиску у шинах допоможе уникнути не тільки аварій, а й значно знизити витрати на паливо.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Aleksandr V.

Recent Posts

Поліція спіймала водія, який 40 років їздив без прав

У Верхній Австрії 70-річний чоловік 40 років керував автомобілем без водійських прав, влаштувавши погоню з…

49 хвилин ago

Майже 70 тисяч нових авто придбали українці у 2024 році: найпопулярніша марка

У 2024 році українці купили 69 600 нових автомобілів, зростання на 14% порівняно з минулим…

2 години ago

З 1 січня в Україні змінили ключове правило для водіїв

З 1 січня 2025 року в Україні змінюється автомобільне страхування: введення прямого врегулювання збитків і…

6 години ago

В навігаторі Waze з’явилася довгоочікувана функція для водіїв

Waze запускає функцію голосового керування для безпечного звітування водіїв про дорожні ситуації. Нові технології ведуть…

7 години ago

Як швидко вивести алкоголь з організму, щоб спокійно сісти за кермо вранці

Дізнайтеся, як швидко вивести алкоголь з організму, щоб безпечно сісти за кермо. А також про…

8 години ago

Як припаркувати автомобіль передом до бордюру і нічого не зламати

Дізнайтеся, як правильно припаркувати автомобіль передом до бордюру без ризику пошкоджень. Прості поради і техніка…

9 години ago