Тиск у шинах автомобіля – це одна з ключових складових, що напряму впливають на безпеку поїздки. Але насправді це не лише питання безпеки. Від тиску в шинах також залежить витрата пального, динаміка та прохідність автомобіля на різних покриттях. Саме тому важливо регулярно перевіряти тиск у шинах, але ще важливіше – не припускатися найпоширеніших помилок, пише SUVNews.
Перша і найбільш поширена помилка – це нерегулярна перевірка тиску у шинах. Варто пам’ятати, що контроль тиску повинен бути систематичним. Наприклад, навіть невелике відхилення на 0.5 бар не є критичним, але якщо відхилення становить 1-2 бара, це може суттєво збільшити гальмівний шлях. Недокачані шини легкового автомобіля можуть «розтягнути» гальмування на 12-15 метрів на мокрому асфальті. Також не забувайте, що тиск у шинах тісно пов’язаний з рівнем завантаження автомобіля. Якщо ви плануєте велику поїздку, краще підкачати колеса перед виїздом.
Багато водіїв знають правило «двох атмосфер», але воно є занадто загальним, щоб гарантувати безпечну та економічну їзду. Кожен автомобіль має свої рекомендації щодо тиску в шинах, які наведені в інструкції з експлуатації. Вони можуть суттєво відрізнятися навіть для різних моделей однієї марки. Більш того, тиск може змінюватися в залежності від навантаження транспортного засобу. Зазвичай ці рекомендації ви можете знайти на спеціальних таблицях, які зазвичай приклеюються в бардачку, на стійці дверей або на внутрішній стороні кришки бензобака.
Читайте також: Назвали 5 ознак, як поліція визначає нетверезих водіїв
Не слід перевіряти тиск у шинах, коли вони розігріті. У цьому випадку показники будуть значно вищими, ніж в стані спокою, а саме ці значення наведені в таблицях. Під час їзди повітря в колесах нагрівається, а також вплив сонячних променів також може викликати нагрівання шин. Рекомендується дати колесам охолонути хоча б на три години перед перевіркою тиску. Це дозволить отримати найточнішу інформацію.
Багато водіїв забувають про те, що при різному навантаженні тиск у шинах також змінюється. Чим більше навантаження, тим вищим має бути тиск. Тому не рекомендується перевіряти тиск у шинах, коли автомобіль завантажений максимально. Якщо ви скинетете «зайвий» тиск при таких умовах, ви з високою ймовірністю знижуєте тиск нижче необхідного рівня. І в результаті, коли автомобіль буде в легкому стані, шини виявляться недокаченими.
Пам’ятайте ці прості правила, адже ваше життя та безпека на дорозі залежить від них. Своєчасна перевірка і корекція тиску у шинах допоможе уникнути не тільки аварій, а й значно знизити витрати на паливо.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Якщо ви зважилися на купівлю нового автомобіля, вам варто розуміти, що ваш транспортний засіб ще…
Якщо ви шукаєте новий чи вживаний кросовер або навіть позашляховик, то перше, на що варто…
У США подали колективний позов проти компанії Tesla, звинувачуючи автовиробника в цілеспрямованій маніпуляції з показаннями…
Фотошпигуни Carscoops засікли на європейських дорогах новий субкомпактний кросовер Renault Clio шостого покоління. Прем'єра новинки…
Нерідко українські водії стикаються з обмеженням швидкості, встановленим відповідними дорожніми знаками 3.29 без додаткових вказівників.…
Несплата штрафу ПДР в Україні має далекосяжні наслідки, які можуть бути набагато серйознішими, ніж фінансові…