Безпечне гальмування – це мистецтво, яке може освоїти кожен водій. Для цього можна пройти спеціальні курси або самостійно вивчити техніку правильного гальмування. Важливо також уникати типових помилок, які допускають багато водіїв. Про них і піде мова, пише SUVNews.
Експерти радять уникати надмірно різкого гальмування автомобіля, звісно, якщо немає загрози життю або створення аварійної ситуації. Якщо потрібно швидко зупинитися, краще це робити максимально плавно. Водієві слід заздалегідь оцінити ситуацію на дорозі, дивлячись далеко вперед, і після цього почати гальмувати, легенько натискаючи на педаль.
При такому способі колодки і диски зазнають мінімального навантаження, що виключає їх передчасне зношення. Це означає, що вони не вийдуть з ладу раніше терміну.
Попадання колесами в ями на дорозі завжди є болючим як для водія, так і для автомобіля. А якщо водій намагається ще й гальмувати, то ситуація лише погіршується. Передні колеса отримують велике напруження. Пружини сильно стискаються, що навантажує підвіску та кузов.
Якщо немає можливості об’їхати яму, експерти радять в такому випадку відпустити гальмо в момент, коли колеса потрапляють у вибоїну.
Читайте також: Як покращити світло фар автомобіля: два простих способи без заміни ламп
Під час сильної зливи або затяжного дощу дороги часто вкриті великими калюжами. Вони можуть стати серйозною небезпекою для автомобілістів. Якщо машина на швидкості потрапила в калюжу, шини можуть втратити зчеплення з дорогою і автомобіль може «попливти».
Навіть якщо автомобіль зберігає контакт з дорогою, існує ризик пошкодження гальмівної системи. Наприклад, водій в останню мить може помітити небезпеку і спробувати різко загальмувати, що призведе до деформації дисків.
Сучасні автомобілі оснащені безліччю корисних функцій, у тому числі ABS – системою, яка не дозволяє колесам блокуватися під час екстреного гальмування. Але раніше такого пристрою не було, і водіям доводилося використовувати переривисте гальмування для утримання автомобіля на спуску.
Сьогодні цей спосіб втратив актуальність, але деякі водії й далі використовують його, навіть маючи ABS. Однак це може негативно позначитися на автомобілі.
Спеціалісти попереджають, що екстрене гальмування під час зміни курсу може бути небезпечним. Коли водій різко натискає на педаль гальма, сила зчеплення шин і асфальту зменшується, і може виникнути занос.
Експерти радять попередньо знижувати швидкість перед входом у поворот. Це потрібно робити плавно і без різких рухів.
Регулярно перевіряти стан гальм не менш важливо, ніж проходити планове ТО. Якщо не звертати увагу на зношування, це може призвести до серйозних проблем із гальмами.
Досвідчені водії застосовують техніку доторможування, щоб уникнути різких поштовхів для пасажирів. А новачки, на жаль, можуть діяти навпаки, що може призвести до ДТП.
Це може призвести до втрати контролю над автомобілем. Якщо відбувається екстрене гальмування, але педаль зчеплення натиснута, водію буде важче перейти до гальмування.
Це цікаво: Як не зіпсувати підвіску: 5 головних помилок при проїзді «лежачих поліцейських»
Спеціалісти застерігають від цього. Ручне гальмо на мокрих поверхнях може призвести до блокування задніх коліс і заносу.
Деякі водії забувають, що передачі потрібно змінювати плавно. Це може призвести до блокування колес або поломки двигуна.
Пам’ятайте про ці помилки та вживайте заходів для забезпечення власної та інших учасників дорожнього руху безпеки!
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Дізнайтеся, чому дизельні двигуни довше прогріваються та які рішення є для ефективного прогріву автомобіля в…
Штраф у 500 грн загрожує водіям, які їздять на "битих" авто з червоними поворотниками. Дотримуйтесь…
Кросовери поєднують у собі практичність, комфорт і надійність, що робить їх ідеальним вибором для багатьох…
Досліджуйте 8 найбільших штрафів в автомобільній історії, які вражають своїми астрономічними розмірами та свідчать про…
Дізнайтеся, як безпечно зупинити автомобіль при відмові тормозної системи, використовуючи ефективні методи контраварійного вождення.
Молдовани погрожують перекриттям кордону з Україною через затримки з імпортними обмеженнями на зернові. Ситуація загрожує…