Categories: Автопоради

Назвали 11 секретів досвідчених водіїв: у автошколі це не розповідають

У цьому матеріалі розглянемо кілька водійських прийомів, які можуть зробити вас професіоналом за кермом, навіть якщо ви вже керуєте авто не перший рік.

Це стосується не лише безпечного водіння, але й того, як максимально комфортно дістатися з одного місця в інше, витративши при цьому мінімум зусиль, нервів, часу та грошей.

Такого в автошколі точно не вчать. Ці вміння набуваються лише з досвідом, за принципом: чим частіше сідаєш за кермо, тим більше корисних навичок отримуєш.

Що треба бачити у дзеркалах? Як банально це не звучить, але насамперед важливо правильно налаштувати робоче місце водія.

Посадка за кермом впливає на багато аспектів: оглядовість, час реакції в екстреній ситуації, самопочуття водія та інше. Неправильна посадка може викликати дискомфорт або навіть призвести до проблем зі здоров’ям.

Витратьте кілька хвилин на налагодження дзеркал, крісла водія та керма. Вірна посадка передбачає:

– Поздовжнє регулювання крісла: встановіть сидіння так, щоб при повністю натиснутій педалі гальма нога залишалася злегка зігнутою в коліні.

– Нахил спинки та положення керма: вони повинні бути такими, щоб витягнуті руки торкалися верхньої частини керма зап’ястями.

– Вісь кермової колонки: має бути спрямована в район грудної клітки водія, і кермо не повинно перекривати щиток приладів.

– Бічні дзеркала: має бути видно заднє крило вашого автомобіля, а горизонт – трохи нижче середини дзеркала.

При такому положенні рук на кермі час реакції водія в екстреній ситуації буде мінімальним, а дії – максимально точними. Важливо уникати водіння однією рукою та інших варіантів хвата, оскільки це потенційно небезпечно.

У великому місті навіть на знайомому маршруті важливо залишатися уважним. Пам’ятайте, що навіть якщо ви рухаєтеся в правій смузі, може з’явитися безвідповідальний водій, який намагатиметься випередити вас. Завжди залишайте достатньо відстані від краю дороги, щоб уникнути непередбачених ситуацій.

При поворотах праворуч чи ліворуч важливо перевірити дзеркало з боку повороту на наявність попутних мотоциклістів або автомобілів, що рухаються швидше вас. Необхідно також переконатися, що ззаду на зустрічній смузі немає автомобіля зі спецсигналами.

Виїжджаючи з двору праворуч, слід пам’ятати про можливість руху заднім ходом в окремих випадках. Тому важливо оглядати і ліворуч, і праворуч, щоб уникнути неприємних ситуацій на дорозі.

Ви наближаєтеся до перехрестя, увімкнули правий поворотний сигнал, збираєтеся повернути направо. Проте, кілька метрів перед перехрестям із прилеглої території виїжджає інший автомобіль. Водій цього транспортного засобу помітив, що ви включили поворотник, і вважав це за намір повернути на прилеглу територію. Припустивши, що траєкторії руху ваших авто не перетнуться, він вирішив продовжити рух. Таким чином, уникайте включення поворотника заздалегідь, якщо це може ввести в оману інших учасників руху. Це відзначено навіть в Правилах дорожнього руху, але цей аспект часто залишається непоміченим.

Крім того, Правила мають пункт, який зобов’язує водіїв інших транспортних засобів, що рухаються в тому ж напрямку, зупинятися або зменшувати швидкість, якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зупинився чи зменшив швидкість інший транспортний засіб. Проте, ми радимо знижувати швидкість навіть у випадках, коли перед пішохідним переходом немає, або коли він регульований, а світлофор для вас включено. Тобто, якщо автомобіль в сусідньому ряді сповільнюється без зрозумілих причин. На жаль, не дивлячись на правила, досить часто зустрічаються випадки, коли пішоходи, нехтуючи правилами, переходять дорогу там, де їм зручно. Такий пішохід може стати потенційною загрозою для вашої машини. Що ж до тварин, наприклад, собак, то їхні дії також можуть бути непередбачуваними. Загалом, завжди слід бути обережним.

Це, звісно, не означає, що водій повинен перейматися всім і завжди мати ногу біля педалі гальма. Головне – навчитися вчасно розпізнавати потенційно небезпечні ситуації на дорозі.

Сьогодні все частіше пішоходи, переходячи вулицю, вдаються до розмов на мобільних телефонах. Іноді таке безтурботне ставлення до власної безпеки може обернутися для них великою ціною. При цьому, у разі наїзду, відповідальність залишається на водії.

На автотрасі або швидкісній дорозі

За межами міста також існує чимало потенційних небезпек. Ось кілька характерних прикладів:

У щільному потоці при великій швидкості важливо бути уважним до подій перед автомобілем, що рухається попереду. Достатньо трохи відхилитися вліво в межах своєї смуги, і ви будете мати можливість заздалегідь побачити будь-які перешкоди, тим самим уникнути неочікуваного гальмування автомобіля попереду.

Якщо ви подорожуєте швидкою трасою і помічаєте затор спереду, найбільш безпечним варіантом буде заздалегідь гальмувати та увімкнути аварійку. Це приверне увагу водіїв за вами. У випадку, якщо це не допомагає, і водій за вами не реагує на ваший сигнал, краще змістіться на обочину, залишивши більше місця для екстреного гальмування.

Якщо ви догнали вантажівку, яка рухається повільно, і чекаєте на можливість обігнати, не наближайтеся занадто близько. До маневру краще тримати більшу відстань (2–3 довжини автомобіля), що поліпшить видимість і дозволить розпочати прискорення перед виїздом на зустрічну смугу. Таким чином, ви скоротите час перебування на зустрічній смузі під час обгону.

Також важливо знати неформальні сигнали водіїв, наприклад, якщо лівий поворотник включений на їдучій попереду вантажівці, це означає, що обганяти її не можна, а правий поворотник свідчить про вільну зустрічну смугу. Ці знання особливо важливі під час негоди, коли видимість обмежена.

Вночі на дорозі важливо вибирати таку швидкість, яка дозволить вам вчасно зупинити автомобіль на відстані, яку висвічують фари. Головне, щоб у вас вистачало гальмівної колії, якщо на дорозі виявиться перешкода. Визначити безпечну швидкість можна, враховуючи час реакції водія та відстань гальмування.

Деякі правила не обов’язково записані в Правилах дорожнього руху, але їх усвідомлення набувається з досвідом. Якщо ви застосуєте хоча б деякі з наших порад, це сприятиме підвищенню безпеки, культури та спокою на дорозі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Олександр Успішний

Recent Posts

Що робити водієві, якщо одночасно спустилися два колеса

На українських дорогах є ділянки з поганим покриттям, де можна пошкодити шини. Особливо небезпечні гострі…

1 годину ago

Безпідставна зупинка авто: юристи розповіли, як правильно реагувати водіям

В Україні поліція може зупиняти авто лише за певних підстав, перелік яких є в ст.…

2 години ago

Як ефективно боротися з обмерзанням лобового скла: секрет ісландців

Взимку замерзле лобове скло – справжня проблема для українських водіїв. Щоранку багато хто витрачає час…

3 години ago

Як одна помилка може зруйнувати двигун взимку: порада для водіїв

Зимова експлуатація автомобіля сама по собі пов’язана з ризиками, а неправильні дії водія можуть лише…

8 години ago

Водіям розкрили маловідому кнопку в авто, яка значно полегшує паркування

Паркування в тісних умовах часто стає серйозним викликом для водіїв. Але є одна маловідома функція…

8 години ago

Чому категорично не можна заливати звичайну воду в бачок омивача автомобіля

Деякі водіїв вважають, що за теплої погоди можна використовувати звичайну водопровідну воду як омивальну рідину…

9 години ago