В Україні поліція час від часу зупиняє водіїв із тонованими вікнами, звинувачуючи їх у порушенні правил. Їм можуть виписати штраф 340 гривень за ч. 1 ст. 121 КУпАП. Якщо порушення повториться, водія можуть позбавити прав на півроку або заарештувати на 10 діб. Юристи пояснили, як діяти в таких випадках.
Потрібно знати, що не всі види тонування авто заборонені в Україні. Закон дозволяє тонувати лобове скло, якщо воно пропускає не менше 75% світла. Для інших вікон цей показник має бути 70%. Поліція повинна перевіряти тонування спеціальним приладом — тауметром. Але часто вони роблять це «на око», що є порушенням і може бути підставою для скасування штрафу через суд.
Згідно з ДСТУ 27902-883, ступінь тонування автомобільних вікон повинен вимірюватися сертифікованим тауметром, затвердженим Науково-технічною комісією з метрології та вимірювальної техніки. Вимірювання повинні проводитися за температури повітря +20 ± 5 °С, при тиску 80-106 кПа і відносній вологості 60±20%.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
У нещодавньому рішенні український суд постановив, що водії не зобов'язані пред'являти водійські посвідчення під час…
Українські автолюбителі активно використовують незвичайний і економічний спосіб боротьби з неприємними запахами в салоні своїх…
В умовах постійної нестачі паркувальних місць у містах деякі автомобілісти вдаються до нестандартних рішень. YouTube-блогер…
Правильна ротація шин може істотно продовжити термін їх служби і поліпшити керованість автомобіля, незалежно від…
Чимало водіїв автомобілів з автоматичною коробкою передач (АКПП) ставлять запитання, чи потрібно перемикати селектор у…
Червоний восьмикутник із білими літерами «СТОП» - один із найбільш упізнаваних дорожніх знаків у всьому…