Сім найпоширеніших причин, чому ваше авто не заводиться: як уникнути непередбачуваних проблем
Ситуація, коли автомобіль не реагує на поворот ключа, знайома багатьом водіям. Іноді це трапляється з абсолютно новими авто, без жодних попереджень. Це може статися в будь-який момент, тому бажано бути до цього готовим. Сучасні двигуни – це досить складні пристрої, і іноді важко швидко з’ясувати, у чому проблема. Ось найбільш поширені причини, чому ваш автомобіль може не заводитися.
1. Пустий бак
Найпростіше пояснення, чому двигун не запускається – це відсутність пального. Тому спочатку перевірте, скільки пального залишилося. У разі його нестачі проблему можна вирішити за кілька хвилин – просто заправити авто.
2. Сів акумулятор
Якщо акумулятор розряджений, це легко помітити за кількома ознаками. При повороті ключа або натисканні кнопки стартера стартер погано обертає коленвал, видаючи нерівномірний звук. Можуть також загорітися контрольні лампи, а яскравість екрану приладів знизиться.
У такій ситуації немає сенсу намагатися завести двигун знову – це все одно не вдасться, а наслідки можуть бути плачевними: акумулятор остаточно розрядиться, а свічки заллються паливом, що ускладнить їх роботу.
Вирішити проблему можна кількома способами: попросити когось «прикурити» ваш акумулятор. Але потрібно пам’ятати, що не всі електронні системи витримують такі процедури. Якщо у вас механічна коробка передач, можна спробувати пустити автомобіль з товкача.
Також існують пуско-зарядні пристрої, але перед їх використанням радимо дізнатися, чи підходять вони для вашої моделі авто. Якщо акумулятор старий, краще замінити його на новий, особливо перед холодами, адже у мороз він ще швидше розряджається.
3. Протиугінна система
Якщо акумулятор у справному стані і стартер крутиться, але двигун все ще не запускається, проблема може бути в протиугінній системі. Це може статись з нештатною та оригінальною системами. Причиною може бути збій в електроніці або втрата сигналу іммобілайзера.
Яка саме проблема виникла, підкаже система самодіагностики, яка є у багатьох сучасних автомобілях.
Читайте також: Як зробити бюджетний і потужний повербанк з автомобільного акумулятора
4. Запобіжники
Якщо протиугінна система працює нормально, але автомобіль не запускається, варто перевірити блок запобіжників. Наприклад, запобіжник на паливному насосі не витримує різких запусків на великій швидкості і може вийти з ладу.
Якщо з ним усе гаразд, перевірте інші блоки. Вони можуть бути не лише в моторному відсіку, а й у салоні або багажнику.
5. Стартер
Також причинами відмови двигуна можуть бути поломки стартера. Якщо стартер взагалі не реагує на поворот ключа, або двигун запуститься, але працюватиме з перебоями, це може свідчити про його поломку.
6. Електропроводка
З часом клеми та з’єднання можуть ослабнути через вібрацію, або окиситися. У цьому випадку на них може з’явитись білий або зеленуватий наліт. Якщо ви помітили ослаблення з’єднань, їх слід піджати. Наліт можна очистити жорсткою щіткою або наждачним папером, а потім нанести спеціальне мастило для електропроводки, щоб захистити контакти від нових відкладень.
7. Несправності в системі іскроутворення чи неполадки сигналізації
Якщо мотор запускається, але швидко гасне, йдеться про неполадки в системі іскроутворення. Це можуть бути проблеми зі свічками або котушкою запалювання. Часто це стається через збої в роботі сигналізації, яка може блокувати подачу пального або запалювання, якщо алгоритм дій порушений.
Причинами зупинки двигуна можуть бути поломки різних датчиків або проблеми з повітряним фільтром, а неякісне паливо також може стати каталізатором проблем.
Це цікаво: Українським водіям хочуть встановити нові вимоги до авто: що придумали у Раді
Що робити, якщо не вдалося знайти та усунути причину
Якщо проблема виникла в місті, ви можете викликати фахівців на місце. В Україні багато сервісних служб, які можуть надати допомогу. Якщо таких немає, єдиним варіантом залишиться викликати евакуатор.
Якщо ви за містом, допомога може бути надана іншими водіями, які можуть спробувати допомогти. А якщо ні, вам залишиться скористатися буксиром до найближчого СТО.
Як не допустити таких ситуацій
Звісно, важко спрогнозувати, коли двигун почне «капризувати». Але попередити таку ситуацію можливо, дотримуючись кількох простих правил:
- Слідкуйте за рівнем пального у баку, заправляйтеся заздалегідь. Якщо пального залишилося мало, намагайтеся їздити плавно, уникаючи різких рухів.
- Якщо термін експлуатації акумулятора добігає кінця, краще замініть його на новий.
- Перед поїздкою у сильні морози завжди перевіряйте стан акумулятора.
- Вивчіть розташування запобіжників і підготуйте запасні елементи у разі потреби.
- Дізнайтеся, чи можна «прикурити» вашу машину,і придбайте відповідне обладнання.
- Регулярно перевіряйте автомобіль та, при необхідності, змінюйте свічки запалювання.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!