Водіям розповіли, що робити, якщо патрульний вимагає хабара
Здавалося б, водіям необхідно мати не лише знання Правил Дорожнього Руху (ПДР), а й вміти вірно вести себе в ситуаціях, пов’язаних із хабарництвом. Угода “вирішити проблему мирно зараз” замість складання штрафу вважається злочином, і той, хто вступає в такі угоди, стає співучасником корупції.
Якщо поліція зупинила вас і пропонує хабар, поради експертів з Hotline.Finance такі:
Перевірте посвідчення. Попросіть поліцейського показати службове посвідчення та запам’ятайте його ПІБ. Згідно з українським законодавством, поліцейський повинен пред’явити посвідчення та назвати своє прізвище, посаду та спеціальне звання.
Дізнайтеся причину зупинки. Спитайте про причини зупинки транспортного засобу. Усі підстави для зупинки описані в відповідному законі.
Вимагайте складання протоколу. Якщо у вас є претензії до оформлення події, настоюйте на складанні протоколу, в якому ви можете письмово описати свої зауваження.
Використовуйте аудіо/відео. У разі потреби увімкніть диктофон або камеру на телефоні, щоб зафіксувати факт вимагання хабара. Ці записи можуть стати доказами.
Повідомте Національну поліцію про корупцію. Звертайтеся за телефоном гарячої лінії 0800500202, на електронну пошту відділу запобігання корупції vzk.dpp@patrol.police.gov.ua або листом за адресою: вул. Федора Ернста, 3, м. Київ, 03048. Заяви розглядаються протягом 30 днів.
Зверніться до інших правоохоронних органів. У разі недобросовісної поведінки поліцейського, ви також можете звернутися до СБУ, ДБР та НАБУ.
Важливо мати впевненість в собі як водію, знати свої права та відмовлятися від угод, які порушують закон. Перше враження про людину за кермом визначає подальший сценарій. Поліцейські ймовірно не будуть вимагати хабар від того, хто володіє інформацією та не панікує у знанні законодавства. Таким чином, рекомендується бути наполегливим та відмовлятися від хабарів.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!