Виробники автомобілів та фахівці з обслуговування автомобілів попереджають водіїв про різні технічні проблеми, які можуть виникнути при невчасній заміні моторної оливи. Проте, навіть якщо пропустити заплановану заміну оливи у бензиновому двигуні, це, можливо, не призведе до серйозних наслідків.
Багато хто чув історії про те, як автомобілі проїжджали понад 50 тисяч кілометрів, не замінюючи оливу, і при цьому автомобіль продовжував працювати. Проте такі випадки стосуються переважно застарілих бензинових двигунів, які славляться своєю довговічністю. У випадку з сучасними двигунами такий підхід є помилковим.
Моторне мастило виконує ряд ключових функцій, таких як зменшення тертя, відведення тепла, захист від корозії внутрішніх деталей двигуна, видалення нагару та інших відкладень, а також зменшення зносу. Коли мастило старіє і втрачає свої властивості, це призводить до погіршення його змащувальних властивостей, що збільшує тертя між рухомими частинами. Це може призвести до перегріву, появи задирів та збільшення витрат палива.
Старе мастило може втратити свою ефективність у відводі тепла, що може призвести до перегріву двигуна. При занадто густому мастилі воно може видавлювати сальники, що може призвести до витоку мастила і створення ризику масляного голоду та серйозних пошкоджень двигуна.
Експерти рекомендують дотримуватися регламентів виробника та замінювати оливу щонайменше раз у 10-15 тисяч кілометрів пробігу. У важких умовах експлуатації цей інтервал може бути скорочений вдвічі. Заощадження на заміні моторного мастила може призвести до серйозних поломок і високих витрат на ремонт.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Є думка, що білі автомобілі менш практичні через те, що на них помітні забруднення та…
Взимку замерзле лобове скло стає однією з найбільших проблем для водіїв, адже їм доводиться постійно…
Охолоджувальна рідина відіграє ключову роль у роботі автомобіля, запобігаючи перегріванню двигуна. Тому водіям варто уважно…
В Україні позбавлення водійських прав є найсуворішим адміністративним покаранням за порушення правил дорожнього руху. Зазвичай…
В Україні, якщо ви керуєте автомобілем із простроченими правами, вам доведеться заплатити штраф у 3400…
Більшість водіїв заряджають свої телефони в машині під час поїздки. Хтось робить це інколи, а…