Заміна моторної олії завжди була і залишається однією з найважливіших операцій у технічному обслуговуванні автомобіля. Смазочний матеріал, що втратив свої захисні властивості, дуже швидко призведе до утворення нагару і закоксовування двигуна. А через деякий час двигун, що працює без належної смазки, може просто зламатися. В результаті це закінчиться дорогим і трудомістким ремонтом силового агрегата.
Коли автомобіліст питає про терміни заміни моторного масла, перше, що він почує у 9 з 10 випадків, – це рекомендації самого виробника. Зазвичай, виробники радять міняти моторне масло кожні 15 тисяч км пробігу. Але тут є нюанс: ці рекомендації дуже загальні і не завжди відповідають реальності. На жаль, в більшості випадків вони не мають нічого спільного з умовами, в яких експлуатують автомобілі. Багато водіїв вважають, що краще проводити заміну кожні 8-10 тисяч км пробігу, але навіть ця відома «порада» не завжди є оптимальною.
Автомеханіки стверджують, що обирати терміни заміни масла за пробігом можна лише в двох випадках. Перший – якщо водій абсолютно впевнений, що за кілька років автомобіль піде на вторинний ринок, а він купить новий. Другий випадок – експлуатація нового автомобіля в ідеальних умовах. Але навіть в такому разі, змінювати масло за пробігом рекомендується лише у тому випадку, якщо вказані 10-15 тисяч км автомобіліст подолає не за рік, а за місяць-два.
Отже, що ж тоді робити в усіх інших ситуаціях? Відповідь проста: орієнтуватися потрібно не на пробіг, а на мотогодини. Більш того, для різних типів масел існують різні норми мотогодин. Наприклад, мінеральні масла працюють максимум 150 мотогодин, полусинтетика – від 150 до 200, і бюджетна синтетика – від 200 до 250 годин. Якісне синтетичне масло ж прослужить мінімум 350 мотогодин. Звичайно, можна продовжувати експлуатувати автомобіль після певної межі, але з кожною годиною масла все більше й більше втрачають свої очищувальні та захисні властивості. А зростає й ризик закоксовування та утворення нагару.
Читайте також: Які секрети приховані у маркуванні колеса і як правильно його розуміти
А як же підрахувати мотогодини? Є два варіанти. Перший – звернутися до фахівців, які проведуть діагностику автомобіля за допомогою спеціального обладнання. Другий варіант – зробити все самому. Однак для цього потрібно придбати якесь діагностичне обладнання.
Звісно, можна прорахувати мотогодини і вручну, але якщо автомобіль експлуатується в різних режимах, то такі розрахунки можуть бути дуже неточними. Для цього існує формула: P=S*M, де P – пробіг автомобіля, S – середня швидкість, а М – мотогодини. Тобто, щоб дізнатися М, потрібно P поділити на S.
Таким чином, для збереження вашого двигуна в хорошому стані важливо не тільки дотримуватись рекомендацій, а й уважно стежити за реальними умовами експлуатації. Не забувайте дбати про свій автомобіль, щоб він служив вам вірою і правдою.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Дослідження виявило трійку найменш надійних електричних кросоверів. Дізнайтеся, чому Opel Mokka, Jaguar I-Pace та Audi…
В Україні виявили 20-річний Hummer H2 без пробігу. Позашляховик у ідеальному стані продається на аукціоні…
TOYOTA представила нову спортивну версію Land Cruiser Prado з агресивним дизайном і свіжим інтер'єром. Деталі…
У Києві помітили новий електрокросовер Zeekr 7X з запасом ходу 705 км. Ціна від 33…
Skoda презентувала тизер оновленого Enyaq 2025, демонструючи нову дизайнерську концепцію Modern Solid та екоматеріали в…
Чорні точки на лобовому склі автомобіля не лише естетичні, а й захищають герметик від ультрафіолету…