Таке неприємне явище, як недолив палива трапляється достатньо рідко, проте його все ще можна зустріти на українських заправках. Недолив може бути пов’язаний з несправністю обладнання або недобросовісною роботою працівників станції.
Чи може клієнт АЗС перевірити недолив пального та що робити, якщо пального не долили, пише головний редактор сайту “Твоя Машина” Олена Шкурко.
Для того, щоб достеменно переконатися, що паливо не долили потрібні спеціальні сертифіковані вимірювальні прилади, до таких не належать датчики пального, котрі лише показують наявність бензину в авто.
Не об’єктивним є і показник пройдених після заправки кілометрів, на який спираються деякі водії. На цей показник може впливати ряд факторів серед яких: швидкість руху, манера водіння, якість дорожнього покриття, робота кондиціонера, погодні умови тощо.
Як перевірити недолив палива на АЗС?
Паливно-роздавальні колонки (ПРК) на сучасних заправках мають електронне управління з комп’ютера і налаштовані так, щоб не допускати істотних коливань під час заправки. ПРК обов’язково пломбуються і перевіряються щороку згідно з Держстандартом. Але якщо у водія виникла підозра, що йому не долили пальне, існує наступний алгоритм дій.
Треба звернутися до адміністратора станції. За вимогою буде зроблено так званий технічний пролив. Кожна станція має спеціальний еталонний мірник, що вміщує від 10 до 50 літрів пального. У “мірника” має бути документація, в якій зазначено номер приладу, яким він пройшов повірку, а також дата останнього тестування.
Працівник станції повинен у присутності клієнта провести контрольний замір.
По завершенні перевірки керівник станції складає акт про перевірку на конкретній колонці.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…