Як правильно користуватися кондиціонером в автомобілі: корисні поради для водіїв

Кондиціонер вже давно став не лише додатковим обладнанням, але й обов’язковим елементом сучасного автомобіля. Перед літнім сезоном хочемо нагадати, як правильно і ефективно використовувати систему клімат-контролю в салоні.

Включайте кондиціонер навіть під час коротких поїздок

Багато водіїв, які користуються автомобілями з кондиціонером довгий час, мають неправильне уявлення про його ефективність. Один з таких міфів полягає в тому, що під час коротких поїздок у місті кондиціонер працює не на повну потужність, оскільки системі, за їхньою думкою, потрібно часу для нормальної роботи. Ця думка, ймовірно, виникає через порівняння принципу роботи кондиціонера з роботою обігрівача, де тепло відчувається миттєво.

Коли кондиціонер у машині працює нормально, він швидко почне охолоджувати салон. Не потрібно чекати довго, щоб відчути холод. Якщо машина стояла на сонці і в салоні дуже гаряче, можна зробити так: на початку поїздки відкрийте вікна, щоб випустити гаряче повітря, а потім закрийте вікна і увімкніть кондиціонер.

Дозвольте клімат-контролю працювати в автоматичному режимі

Багато водіїв купують авто з клімат-контролем, що сам регулює температуру та повітря у салоні, щоб уникнути запотівання скла. Проте багато хто користується цією системою вручну, знижуючи швидкість вентилятора або міняючи налаштування. Вони стверджують, що в автоматичному режимі система шумить. Але така поведінка скасовує всю користь від автоматичного режиму, який перетворює клімат-контроль у звичайний кондиціонер.

Коли ви включаєте двигун, автоматична система клімат-контролю розганяє вентилятор, щоб швидко охолодити або нагріти салон. Після досягнення потрібної температури вона автоматично знижує швидкість вентилятора, щоб підтримувати комфорт. Потоки повітря розподіляються так, щоб не потрапляти прямо на водія або пасажирів. Якщо дуже холодно або гаряче, можна відвернути дефлектори або закрити їх, щоб забезпечити більш комфортну обстановку у салоні.

Подбайте про своє здоров’я

Під час спекотного літнього дня кондиціонер у автомобілі не лише забезпечує комфортну температуру, а й допомагає зберегти здоров’я. Він допомагає підтримувати нормальний тиск і пульс водія, оскільки в “перегрітого” водія швидкість реакції може бути низькою. Проте важливо не перегінати з комфортом: не робіть салон дуже холодним (не менше 22 градусів) і не допускайте велику різницю між температурою в салоні і на вулиці (не більше 10 градусів), щоб уникнути застудження.

Також уникайте направлення холодного повітря прямо на голову, оскільки воно може бути холодніше, ніж ви думаєте. Крім того, система кондиціювання може фільтрувати повітря в салоні, що корисно для алергіків та для всіх інших, бо вона відсіває пилок та забруднення. Активоване вугілля може нейтралізувати запахи та шкідливі речовини.

Не вимикайте кондиціонер заради економії пального

Деякі люди уникують використання кондиціонера в машині, особливо влітку, через те, що вони вважають, що він споживає багато пального та знижує потужність автомобіля.

Це правда, але сучасні кондиціонери ефективніші, ніж раніше, і вплив на споживання пального від них не так великий. Важливіше, як ви керуєте, ніж чи увімкнений кондиціонер. Якщо машина має більше 150-180 кінських сил, то кондиціонер майже не впливає на її швидкість. Іноді вимкнений кондиціонер та відкриті вікна можуть навіть збільшити споживання пального через погіршення аеродинаміки. Також, якщо ви відчиняєте вікно на ходу, це може бути небезпечно.

Керуйте потоками звичайного кондиціонера

Багато водіїв, які користуються звичайним кондиціонером, лише вмикають його і регулюють швидкість вентилятора та холодильну функцію, залишаючи потік повітря на одному місці або спрямовуючи його прямо на обличчя. Краще регулювати напрямок повітря так, щоб весь салон охолоджувався рівномірно. Для цього краще спрямовувати повітря на бічні дефлектори, щоб запобігти запотіванню скла.

Не забудьте про своєчасне обслуговування системи

Хоча сучасний клімат-контроль у машині працює автоматично, він все одно потребує регулярного обслуговування. Це включає заміну фільтрів, перевірку герметичності, додавання або заміну рідини для кондиціонера та мастила для компресора, а також очищення випарника від грибків. Найкращий час для такого обслуговування – весна або літо, після зими або після поїздок у дощ, коли у системі можуть утворитися грибки та неприємний запах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Avtomir
Читайте також