Categories: Автопоради

Як проїхати понад 300 000 км без серйозних поломок автомобіля

Для багатьох українців купівля нового автомобіля – це розкіш, тому вони намагаються максимально довго користуватися своїми старими машинами. Багато моделей можуть без проблем проїжджати сотні тисяч кілометрів, якщо дотримуватися певних правил. Видання GO підготувало список порад, що робити з автомобілем після досягнення пробігу в 250 000 км.

1. Регулярне технічне обслуговування
Навіть після закінчення гарантії важливо регулярно перевіряти і замінювати оливу, шини, рідини, а також перевіряти гальма і двірники. Часті візити до сервісу допоможуть вчасно виявити зношені деталі і уникнути серйозних поломок.

2. Заміна гальмівних колодок/дисків і шин Регулярна перевірка гальмівних колодок і шин є надзвичайно важливою. За інформацією Consumer Reports, гальмівні диски і колодки слід замінювати кожні 40 000-110 000 км, а шини – кожні 50 000-130 000 км. Проте ці строки можуть змінюватися в залежності від умов експлуатації автомобіля та стилю водіння.

3. Заміна рідин, ременів, фільтрів і шлангів Заміна фільтрів зазвичай не дуже дорога. Але заміна таких частин, як ремені чи шланги для радіатора, може коштувати більше.

4. Заміна гальмівних роторів
Зазвичай рекомендується міняти гальмівні ротори кожні 100 000 км. Гальмівні колодки, швидше за все, доведеться замінювати кілька разів до того, як пробіг досягне 250 000 км, але важливо також замінити колодки, коли міняєте ротори.

5. Заміна свічок запалювання
Багато свічок запалювання служать до 150 000 км, але деякі виробники радять їх замінювати кожні 50 000 км. Дотримуйтеся рекомендацій в керівництві по експлуатації, але якщо не пам’ятаєте, коли міняли свічки останній раз, краще зробити це на пробігу в 250 000 км.

6. Заміна стартера
Якщо ви не змінювали стартер вашого автомобіля при пробігу 150 000-250 000 км, це вам пощастило. Якщо ви помітили труднощі з запуском двигуна, чути клацаючі звуки при спробі запуску, відчувається запах гару або з’являється дим, це може бути ознакою того, що стартер потребує заміни.

7. Заміна генератора
Генератор вашого автомобіля забезпечує живлення електроніки та заряджання акумулятора. Хоча його можна ремонтувати, часто зручніше і ефективніше його замінити. Вартість заміни може змінюватися в залежності від марки і моделі автомобіля.

8. Заміна прокладки головки блока циліндрів
Прокладка головки блока циліндрів забезпечує герметичність між основною частиною двигуна і його верхньою частиною. Якщо за нею правильно доглядати, вона може прослужити до 300 000 км. Проте, якщо її потрібно замінити, це може бути досить дорого.

9. Заміна глушника та частин вихлопної системи
Елементи вихлопної системи постійно піддаються високим температурам і агресивному впливу навколишнього середовища. У місцях з холодними зимами і сіллю на дорогах глушник може потребувати заміни раніше.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Розкрили нову вагому перевагу електромобілів над бензиновими авто: що це означає

Міністерство енергетики США та Агентство з охорони довкілля провели своє дослідження і виявили ще одну…

8 години ago

Водіям розкрили важливу додаткову функцію ременів безпеки, яку слід знати всім

Ремені безпеки — важливий елемент захисту в автомобілі. Їх правильне використання допомагає зменшити ризик травм…

20 години ago

Як водіям не отримати штраф за встановлення ГБО на автомобіль: відповідь від МВС

Через зростання цін на бензин і дизель українці почали переводити свої авто на газ. Навіть…

20 години ago

Нова заборона для водіїв в Україні: за що у Раді пропонують штрафи на 34 тисяч гривень і позбавлення прав

В Україні розглядають новий законопроєкт №9564, який пропонує заборонити водіям автомобілів гучний звук вихлопу. Якщо…

21 годину ago

Не лише перевищення швидкості: три небезпечні маневри, за які поліція зупинить автомобіль

Багато українських водіїв вважають, що якщо не перевищувати швидкість, поліція їх не зупинить. Але насправді…

21 годину ago

Чи можна переоформити авто без відвідування ТЦК: пояснення юриста

Через воєнний стан і вторгнення РФ українці мають багато обмежень, у тому числі й у…

21 годину ago