Напевно, кожен з нас хоча б раз ставив собі питання: як швидко вивести алкоголь з організму? Особливо після святкування нового року. Це не така проста задача, як може здатися на перший погляд. Існують різні способи швидше протверезіти, проте у цій справі є чимало нюансів.
Алкоголь потрапляє в кров та викликає оп’яніння завдяки етиловому спирту та продуктам його розпаду. Цікаво, але людський організм самостійно виробляє невелику кількість етилового спирту, і в нас є природні механізми, що дозволяють виводити це з’єднання з часом. Якщо розглядати ці механізми, їх можна умовно поділити на дві великі категорії: перша – це механізми, що виводять спирт, а друга – механізми, які його розщеплюють.
Етиловий спирт покидає наш організм через легені, шкіру та виводиться разом з сечею. Але не все так просто! Під час алкогольного сп’яніння ці механізми виводять дуже малу кількість алкоголю. Основна маса спирту розщеплюється в печінці в результаті окислення, яке перетворює його на уксусну кислоту, а далі – на воду та вуглекислий газ.
Час, необхідний для виведення алкоголю, залежить від різних факторів, таких як:
Цікаво, що за законами України алкогольне сп’яніння діагностують при наявності 0.2‰ алкоголю в крові. Тож, навіть якщо ваш стан здоров’я на висоті, не варто сподіватися, що ви протверезієет за кілька годин.
Читайте також: Для чого досвідчені водії возять в машині шматочок мила: відповідь здивує багатьох
На жаль, вивести або розщепити алкоголь швидше не так просто. Єдиний дійовий спосіб – це медична допомога. У стаціонарі лікарі можуть встановити крапельницю з реополіглюкіном, глюкозою та іншими спеціалізованими речовинами. Але такі процедури проводять лише в разі серйозного отруєння.
В теорії, ефективними можуть бути препарати, такі як янтарна кислота або активоване вугілля. Але зловживати таблетками не варто: у кожної людини можуть бути свої протипоказання. Наприклад, янтарну кислоту не рекомендується вживати при виразках.
Деякі “тещині секрети” також можуть допомогти – підвищення фізичної активності (при хорошому стані серця), гарячий бульйон з тмином та корицею, прогулянка на свіжому повітрі, вживання великої кількості теплої води. Проте, ефективність таких способів залежить від індивідуальних особливостей організму.
Отже, якщо ви плануєте сісти за кермо через декілька годин, найбільш правильне рішення – не вживати алкоголь взагалі.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Український автовиробник Quadro International розширює виробництво всюдиходів SHERP, забезпечуючи експорт до 100+ країн. Інновації тривають!
Огляд шести надійних автоматичних трансмісій, на які можна покластися на вторинному ринку. Розглядаємо характеристики та…
Дізнайтеся, як правильно планувати заміну моторного масла, щоб захистити ваш двигун. Час або пробіг? Важливі…
Дізнайтеся, скільки можна стояти на холостому ходу без шкоди для двигуна. Розвінчуємо міфи та надаємо…
Дізнайтеся, як безпечно водити в снігопад: поради щодо використання світла, маневрів та дистанції для запобігання…
Патрульна поліція України спростувала фейкові новини про автоматичні штрафи за відсутність автострахування. Треба дотримуватись правил!