На автомобільному ринку найчастіше підробляють моторну оливу. У цьому сумному списку є масла марок “Mobil”, “Lukoil”, “Castrol”, “Shell” та інші. Оскільки якість моторної оливи впливає не тільки на витрати, а й на “здоров’я” автомобіля, кожен водій повинен докладати зусиль, щоб виявити підробки.
Проблема контрафактної моторної оливи залишається актуальною вже багато років. Моторна олива — це один з найчастіше підроблених товарів на автомобільному ринку.
Найкращий спосіб уберегтися від підробок — купувати оливу тільки у офіційних дилерів. Проте навіть це не завжди гарантує 100% захист. А знайти сертифікований магазин може бути не завжди можливим. Тож постає питання: як можна самостійно виявити підробку?
1. Зовнішні ознаки
При купівлі моторної оливи важливо звертати увагу на упаковку. Ось кілька моментів, на які слід зосередитися:
• Якість матеріалів: Перевірте, з якого пластику виготовлена каністра, і як виглядає етикетка.
• Кришка: Вона повинна бути міцною і без пошкоджень.
• Шкала рівня оливи: Вона має бути чіткою та детальною.
• Захисні елементи: Переконайтеся, що на кришці є пломба.
Усі ці деталі повинні бути високої якості, особливо для популярних марок. На каністрі не повинно бути шорсткостей або нерівностей. Етикетка повинна бути приклеєна рівно, без бульбашок. Фірмовий стікер не повинен відшаровуватися під нігтем, адже він має щільно прилягання до пластику.
2. Вага та запах
Один із найоригінальніших, але ефективних способів перевірити оливу на справжність — це оцінити її вагу і запах.
• Вага: Зазвичай контрафактна олива має меншу щільність і вагу, ніж оригінальна. Тому перед покупкою ви можете зважити каністру на маленьких терезах, які візьмете з собою. Щоб знати, якою повинна бути вага, дізнайтеся масу оригінальної каністри з оливою на офіційному сайті виробника.
• Запах: Після покупки, коли ви відкриєте кришку, зверніть увагу на запах. У справжньої оливи він зазвичай нейтральний. Якщо олива пахне ацетоном або гаром, це може свідчити про підробку.
3. QR-коди і не тільки
Сьогодні QR-коди можна використовувати для різних перевірок, і каністри з моторною оливою не є винятком. Проте зловмисники можуть легко скопіювати ці коди. Краще перевіряти каністри за унікальним 12-значним шифром, який зазвичай розташований під штрихкодом. Для перевірки потрібно ввести цей код на офіційному сайті компанії.
Якщо код пошкоджений або нечіткий, це, ймовірно, підробка. Також варто порівняти 12-значні коди на кількох каністрах на прилавку. Якщо коди однакові, це означає, що олія підроблена.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…
Взимку багато водіїв сідають за кермо в теплому верхньому одязі. Але в деяких країнах за…
Цього року азіатські автовиробники представили багато елітних кросоверів, але не всі з них мають захмарну…