Як їздити поганими дорогами і зберегти автомобіль: дієві поради водіям

Україна має проблеми з якістю доріг, і хоча за останні роки ситуація трохи покращилася, все ще є ділянки, які краще уникати. Ями, нерівності та інші проблеми дорожнього покриття можуть стати причиною пошкоджень автомобіля та навіть аварій. Тому важливо бути уважним і обережним на дорозі, особливо на поганих ділянках.

Важливо враховувати, що поведінка автомобіля залежить від різних чинників, таких як розмір коліс, висота профілю шин, тиск у шинах, навантаження автомобіля і швидкість руху. Те ж саме стосується і вибоїни — важливо оцінити її розмір і глибину для безпечного проїзду.

Що може постраждати в авто в разі наїзду на яму

Якщо ви в’їхали в яму, найбільший удар відчує шина або дві шини з одного боку автомобіля. Якщо удар сильний, може пошкодитися колісний диск. Якщо диск легкосплавний, його обід може ламатися і потребувати зварювальних робіт.

Після в’їзду в яму можуть виникнути проблеми з підвіскою. Це може включати погнуті важелі, розірвані шарніри або навіть відліт колеса.

Як правильно керувати авто на поганій дорозі

На невідомій дорозі слід їхати з обережністю і не перевищувати швидкість, щоб мати час помітити яму або вибоїну. Коли ви в’їжджаєте в яму, не слід гальмувати в цей момент, оскільки це може пошкодити шину. Краще зробити це за декілька метрів до вибоїни.

Після цього треба відпустити педаль гальма і дати передку автомобіля піднятися, щоб пружини підвіски могли розправитися. Під час маневрування слід бути особливо обережним, оскільки перерозподіл маси може додатково навантажити ходову частину в момент зіткнення з вибоїною.

Також важливо враховувати тиск у шинах, який має бути трохи вище звичайного — приблизно 0,2-0,3 атмосфери. Перед виїздом важливо також подбати про маршрут. Хочеться завжди якнайшвидше проїхати затор або дістатися до місця призначення, але необережний вибір маршруту може призвести до того, що ви опиняєтесь на погану дорогу, що призведе до багатьох проблем.

Інформацію про якість дороги можна знайти на спеціалізованих сайтах або в локальних групах у соціальних мережах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-Україна
Читайте також