Categories: Автопоради

Як зменшити стрес за кермом авто: поради експертів

Хоча для багатьох досвідчених водіїв керування автомобілем є звичайним процесом, деякі водії, особливо новачки, можуть відчувати значний стрес за кермом. Експерти поділилися порадами, як впоратися з таким занепокоєнням і відчувати себе впевненіше на дорозі.

Тренер з психічного здоров’я Джеремі Шнайдер каже, що водіння автомобіля саме по собі є складним і може викликати тривогу через відчуття втрати контролю. Фахівець із тривожності Зої Кльюс погоджується, що паркування, їзда по автомагістралі або вночі можуть бути особливо стресовими, бо потребують більше уваги і можуть бути напруженішими.

Експерти радять зменшити стрес під час їзди по автомагістралі, їдучи повільніше. Якщо ви не звикли до швидкісного руху з кількома смугами, почніть з коротших поїздок, коли рух менший. Не бійтеся просити допомоги у досвідчених водіїв, які можуть час від часу їхати з вами. Також плануйте свій маршрут заздалегідь, включаючи точки входу та виходу з автомагістралі. Спочатку їздіть по крайньому правому ряду, поки не відчуєте себе впевнено, а потім переходьте до середнього та лівого рядів для обгону.

Якщо ви відчуваєте стрес при переході з автоматичної трансмісії на механічну, корисно потренуватися у спокійний час на безпечному місці, наприклад, на пустому паркувальному майданчику. Це дасть змогу зосередитися на водінні з механічною коробкою передач без зайвого стресу і допоможе натренувати ваші навички.

Психологи кажуть, що загальна тривожність під час водіння часто пов’язана з особистим негативним досвідом або страхом повторити чужі помилки. Наприклад, якщо водій опинився на місці ДТП, це може викликати страх перед повторенням такої ситуації. Водії можуть намагатися уникати таких місць, але це може тільки посилити тривожність. Замість цього, краще налаштовуватися на позитивний лад, ведучи внутрішній діалог, не критикувати себе за помилки і не звинувачувати себе у відсутності досвіду. Натомість, краще зосередитися на самовдосконаленні.

Окрім психологічних технік, психологи радять використовувати фізичні методи для боротьби з тривожністю. Шнайдер зазначає, що один з найкращих способів впоратися з фізіологічними проявами тривоги – це дихання. Він пояснює, що повільне вдихання і видихання допомагає заспокоїти нервову систему. Десять вдихів по п’ять секунд і стільки ж видихів по сім секунд можуть допомогти швидко зменшити тривожність водія.

Хвилювання за кермом – це абсолютно нормально. Проте, за допомогою правильної стратегії та підтримки ви можете стати більш впевненим і спокійним водієм.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Розкрили нову вагому перевагу електромобілів над бензиновими авто: що це означає

Міністерство енергетики США та Агентство з охорони довкілля провели своє дослідження і виявили ще одну…

5 години ago

Водіям розкрили важливу додаткову функцію ременів безпеки, яку слід знати всім

Ремені безпеки — важливий елемент захисту в автомобілі. Їх правильне використання допомагає зменшити ризик травм…

16 години ago

Як водіям не отримати штраф за встановлення ГБО на автомобіль: відповідь від МВС

Через зростання цін на бензин і дизель українці почали переводити свої авто на газ. Навіть…

17 години ago

Нова заборона для водіїв в Україні: за що у Раді пропонують штрафи на 34 тисяч гривень і позбавлення прав

В Україні розглядають новий законопроєкт №9564, який пропонує заборонити водіям автомобілів гучний звук вихлопу. Якщо…

17 години ago

Не лише перевищення швидкості: три небезпечні маневри, за які поліція зупинить автомобіль

Багато українських водіїв вважають, що якщо не перевищувати швидкість, поліція їх не зупинить. Але насправді…

18 години ago

Чи можна переоформити авто без відвідування ТЦК: пояснення юриста

Через воєнний стан і вторгнення РФ українці мають багато обмежень, у тому числі й у…

18 години ago