10 популярних міфів про зимові шини, які час розвіяти

Користь зимових шин давно доведена і не повинна піддаватися сумніву. Проте, серед водіїв продовжують жити різноманітні міфи про їх експлуатацію. Причому вірять в це не лише новачки, але й досвідчені автомобілісти. Пропонуємо розглянути найпоширеніші помилкові твердження.

1. Зимою можна їздити і на літній гумі

Це упередження може призвести до серйозних неприємностей на дорозі. Насправді літні та зимові шини мають безліч відмінностей. По-перше, це стосується складу гумової суміші. У зимових покришках міститься більше каучуку, що дозволяє їм залишатися еластичними навіть за низьких температур.

Зимові шини не міняють своїх властивостей у холоді, забезпечуючи надійне зчеплення з обледенілими і слизькими поверхнями. Під час їзди вони прогріваються, що також покращує їхні характеристики. Крім того, зимові покришки мають інший склад каркаса та рельєфний малюнок протектора.

Літні шини ж, навпаки, є більш щільними і жорсткими, щоб не піддаватися зм’якшенню при високих температурах. Зимова ж гума, з її м’якістю, швидко втрачає свої властивості на холоді, ставши ще твердішою. Ось таким чином, їздити зимою на літніх шинах надзвичайно небезпечно.

2. Головне – досвід, а не шини

Багато водіїв переконані, що безпека на дорозі залежить виключно від стажу водіння. Мовляв, якщо досвіду немає, то жодні шини не врятують від аварії.

Фактично, безпека водіння дійсно пов’язана з навичками, але існує безліч інших факторів, як-от дії інших водіїв, стан дорожнього покриття, непередбачувані обставини і так далі. Правильно вибрані й встановлені шини допоможуть істотно знизити ризик аварій, адже вони забезпечують надійний контакт з дорогою.

3. На повному приводі можна їздити без зимової резини

Якщо на автомобілі стоять літні шини, навіть повний привід не допоможе, особливо на обледенілій або засипаній снігом дорозі. Зимові шини необхідні, адже вони забезпечують кращий контакт з дорогою і, відповідно, підвищують безпеку руху.

Читайте також: 10 найбільш незвичайних правил дорожнього руху різних країн світу, здатних чимало здивувати

4. Зимова гума повинна бути ширше літньої

З теоретичної точки зору, чим ширша шина, тим більше контактна пляма — отже, краще стабільність. Але на практиці це не завжди так. Тестування показали, що автомобіль на широких шинах може гірше реагувати на команди водія. Тому оптимальною є стандартна ширина гуми.

5. Зимні шини заборонені в Європі

Ця заява з’явилася через плутанину між шипованими і зимовими шинами. У деяких країнах ЄС дійсно заборонені шиповані покришки, але в більшості країн водії зобов’язані використовувати зимову гуму. В іншому випадку, можна отримати великий штраф.

6. Можна обійтися парою зимових шин на одну вісь

Ключові правила дорожнього руху не допускають такого варіанту. Зимова гума повинна бути встановлена на всіх колесах автомобіля. І за несумлінне дотримання цих вимог передбачені штрафи.

7. На зимовій гумі без шипів можна їздити круглий рік

Фрикційні шини розроблені для використання тільки в холодний сезон. Їх не варто використовувати в літню спеку, адже вони можуть швидко розм’якнути й погіршити керованість автомобіля.

Тривале використання зимових шин влітку призводить до прискореного зношення, подовження гальмівного шляху й збільшення витрат пального. Це, звісно, не сприяє безпеці на дорозі.

Це цікаво: Топ-6 найнадійніших європейських кросоверів з пробігом

8. Зимова гума коштує занадто дорого

Кожен, хто стає автомобілістом, повинен бути готовим до регулярних витрат на нові комплекти шин. Не всі водії вважають зимову гуму доцільною витратою, однак її ціна особливо не перевищує вартість літніх шин. Якісна зимова гума прослужить не один рік, а також менше зноситься в холодну пору року.

9. Шипована гума не працює на морозі

Дехто вважає, що шипи на морозі стають занадто твердими і не можуть справлятися з льодом. Це правда лише в екстремальних умовах, що трапляються досить рідко. Натомість, шиповані покришки на зимових дорогах демонструють хороші результати.

10. Шипована гума швидко зношується на асфальті

Багато водіїв сумніваються у потребі купувати шиповані покришки, вважаючи їх марними на асфальті. Але насправді, шипована резина розроблена для їзди в різних умовах, у тому числі й по асфальту.

Щоб уникнути швидкого зношення, необхідно дотримуватись простих правил: перед сезоном обкатати шини, уникати різких стартів і гальмувань. Це забезпечить тривалий термін служби.

Отже, пора відкинути ці міфи і забезпечити свою безпеку на дорогах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також