Чому обовʼязково потрібно вмикати фари вдень влітку і який штраф за порушення
Це перше літо, коли українські водії мають їздити за містом з увімкненими фарами навіть вдень. Для чого це потрібно, як спростити виконання цього правила і який штраф за його порушення?
На всіх нових машинах з 2011 року обов’язково встановлюють денні ходові вогні (DRL). Якщо в машині їх немає, Правила дорожнього руху України (п.9.8) вимагають вмикати вдень ближнє світло фар. З 2013 року це правило діяло лише взимку, а з травня 2024 року – і влітку також.
Навіщо потрібні фари вдень
Ідея полягає в тому, щоб автомобіль був краще помітний здалеку, і це має сенс. Восени та взимку машина з увімкненими фарами виділяється на фоні засніженого пейзажу, мокрого сірого асфальту, брудних автомобілів та споруд, навіть коли немає підстав вмикати світло через погану видимість.
Влітку, коли денне світло дуже яскраве, стає важливим інший фактор – контрастне освітлення. Наприклад, коли ви їдете проти сонця або коли зустрічний автомобіль може бути прихований в тіні та світлі, що пробивається крізь дерева.
Штраф за неувімкнені фари
Водії, які забувають увімкнути фари поза містом, можуть отримати штраф від 425 до 510 грн за Ст. 122 КУпАП. Але юристи кажуть, що таке порушення має каратись за Ст. 125 КУпАП, яка передбачає лише попередження, тому що неувімкнене світло фар не пов’язане з початком руху чи зміною напрямку.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!