Чи має право поліція зупиняти авто без підстав під час воєнного стану
В Україні встановлено правовий статус воєнного стану, це означає, що посадові особи державної влади мають діяти відповідно до Конституції та законів країни. Наприклад, у сфері зупинки транспортних засобів поліція повинна діяти згідно із Законом «Про Національну поліцію», який не містить прямої зв’язку із воєнним станом. Для більш детального розгляду цього питання може бути корисним звернутися до Клубу юридичного захисту водія.
Згідно зі статтею 35 Закону “Про Національну поліцію”, визначено чіткі обставини, за яких поліція може вимагати водія зупинити автомобіль:
1. Порушення Правил дорожнього руху.
2. Очевидні ознаки технічної несправності ТЗ.
3. Авто перебуває в розшуку.
4. Інформація про причетність водія або пасажирів до правопорушень.
5. Проведення опитування водія або пасажирів щодо обставин подій.
6. Надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху чи поліцейським.
7. Прийняття уповноваженим органом рішення про обмеження або заборону руху.
8. Спосіб закріплення вантажу на ТЗ створює небезпеку.
9. Порушення правил використання спеціальних сигналів або пристроїв.
10. При зупинці іноземного авто для перевірки його правомірності.
Якщо ваш автомобіль був зупинений під час воєнного стану, і ви вважаєте, що це було зроблено незаконно, важливо звернутися до адвоката для отримання консультації та вимогти пояснень від поліції щодо причини зупинки та перевірки документів. Також можна подати скаргу на незаконні дії поліції.
Якщо водія зупинила поліція через воєнний час, важливо зберігати спокій і розуміти, що спілкування з представниками державної влади може бути вплинуте різними факторами, включаючи психологічні. Якщо водій відмовиться пред’являти документи, поліцейський може попередити його про адміністративну відповідальність за це, яка передбачена законодавством.
Згідно з рішенням Верховного Суду, співробітники поліції повинні спочатку надати обґрунтовані докази, а потім вимагати пред’явлення документів. Це означає, що водій може вимагати пояснень від поліцейського щодо причин зупинки перед тим, як пред’являти свої документи. Якщо водій вирішив показати документи, але вважає, що зупинка була необґрунтованою, він може залишити скаргу на ім’я керівника перевіряючого підрозділу за незаконні дії.
Співробітники транспортно-контрольного комітету мають право зупиняти автомобілі лише у випадках, коли вони дотримуються законів, зокрема Постанови Кабінету Міністрів №1456. Це означає, що вони можуть зупиняти авто тільки з відповідними повноваженнями та за певними причинами.
Якщо водій опинився в подібній ситуації, важливо записати діалог на відео і вимагати пояснень щодо причин зупинки та перевірки документів.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!