Чи захищають вікна в авто від ультрафіолету і чому водії в групі ризику раку шкіри

Учені провели важливе дослідження, щоб точно з’ясувати, наскільки різні типи скла захищають від ультрафіолетового (УФ) випромінювання та коли це підвищує ризик розвитку раку шкіри. Дослідження презентувала доцентка кафедри медичних наук австралійського Університету Вуллонгонга Тереза Ларкін, повідомляє 24 Канал з посиланням на ScienceAlert.

Деталі дослідження

Щоб зрозуміти, чому скло не забезпечує достатній захист, Тереза Ларкін детально пояснила різницю між UVA та UVB-променями:

  • UVA-промені проникають глибше в шкіру, сприяючи її старінню та гіперпігментації, а також підвищують ризик розвитку раку.
  • UVB-промені більше впливають на поверхню шкіри, викликаючи опіки і ушкодження, і є основною причиною катаракти.

Цікаво, що близько 95% ультрафіолетового випромінювання, яке досягає поверхні Землі, формують UVA-промені, тоді як 5% — UVB-промені.

Особливо у групі ризику – водії

Виявилось, що ультрафіолетові промені здатні проникати через бокові вікна автомобілів, а також вікна будинків і офісів, що підвищує ризик розвитку раку шкіри. Багато людей проводять значну частину свого часу за кермом, таким чином піддаючи свою шкіру впливу UVA-випромінювання через бокові вікна, яке, хоч і непомітне, все ж є небезпечним.

На думку дослідників, лобове скло автомобіля забезпечує кращий захист від ультрафіолету. Проте виявили, що у водіїв, які сидять зліва, частіше реєструються випадки раку шкіри на лівій стороні тіла (шкіра голови, руки та ноги), зокрема в 20 разів більше випадків на руці. Схожа тенденція спостерігається і в Австралії серед водіїв з правого боку.

Що показують вікна будинків та офісів

Щодо вікон у будинках та офісах, то вони можуть забезпечувати кращий захист від ультрафіолетового випромінювання в порівнянні зі звичайними житловими вікнами. Багато офісних будівель оснащені подвійним склом і тонованими вікнами, які відображають частину ультрафіолету.

Важливо!

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може слугувати основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті базуються на актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо вас хвилюють проблеми зі здоров’ям, обов’язково зверніться до лікаря.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також