Ніколи так не робіть: 5 фатальних помилок, які можуть зламати АКПП в авто
Автоматична коробка передач дуже популярна серед українських водіїв, і нове покоління водіїв часто не вміє користуватися механічною коробкою. Однак, як і будь-який складний механізм, автоматичну коробку потрібно берегти, адже її ремонт дуже дорогий. Про це написав Dexpens.
1. Буксирування
Це одна з найбільших помилок, яку можна зробити. Неправильне буксирування може призвести до пошкодження автоматичної коробки передач. Автомобіль з АКПП можна буксирувати зі швидкістю до 30 км/год на відстань до 30 км, після чого коробці потрібно дати відпочити.
2. Старт з двох педалей
Не варто при старті одночасно натискати на обидві педалі в режимі “D” і потім різко відпускати гальмо. Така дія викликає різке підвищення температури всередині коробки передач і прискорює знос майже всіх її компонентів.
3. Режим паркування
Режим “P” можна використовувати під час поїздки, але тільки в разі довгого повільного затору. Неправильне використання цього режиму у деяких моделей з АКПП може пошкодити не лише коробку передач, а й двигун.
4. Ручне гальмо
Деякі водії не користуються стоянковим гальмом, покладаючись лише на режим “P”. Однак цей режим слід використовувати тільки на ідеально рівній поверхні. В інших випадках необхідно ставити автомобіль з АКПП ще й на стоянкове гальмо. Ігнорування цього правила може призвести до пошкодження одного з фіксаторів у коробці передач. Перемикатися в режим “P” можна лише після повної зупинки автомобіля.
5. Прогрів коробки та заміна робочої рідини
З настанням холодів рекомендується прогрівати не тільки двигун, а й коробку передач. Через особливості конструкції автоматична трансмісія прогрівається довше. Оптимальна температура для запуску становить 50-90 °C. Оскільки більшість автомобілів не мають датчика температури коробки, потрібно рушати з місця максимально плавно та набирати швидкість поступово. Перші дві хвилини руху рекомендується уникати розгону.
Також автоматична коробка передач потребує регулярної та своєчасної заміни робочої рідини.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!