Отримали штраф за чужі порушення: чи потрібно платити і чому так відбувається

В Україні зросла кількість випадків, коли водіям приходять штрафи за чужі порушення ПДР. Виявилося, що від таких ситуацій майже ніхто не застрахований, але мало хто знає, як з ними впоратися.

Експерти зазначають, що у більшості випадків проблема штрафів за чужі порушення стосується водіїв, які продають свої автомобілі не через сервісний центр/МРЕВ МВС, а шляхом оформлення “генерального доручення”. Юридично вони залишаються власниками транспортного засобу, тоді як право користування передається іншій особі, яка і порушує ПДР.

Перш за все, мова йде про порушення швидкісного режиму, зафіксовані системами автоматичної фіксації. Законодавство дозволяє накладати штрафи за такі порушення на власника автомобіля, якого визначають за номерним знаком.

Як уникнути чужих штрафів?

Якщо ви все ще не бажаєте звертатися до сервісного центру МВС для перереєстрації автомобіля, можете зареєструвати нового фактичного власника як “належного користувача”. Його вносять до відомчого реєстру, і системи розпізнають цю особу як відповідальну за автомобіль на певний період часу.

Якщо передача права користування або власності ніяк не зафіксована, штрафи за порушення ПДР продовжуватимуть надходити на ім’я юридичного власника. Єдиним варіантом уникнути їх сплати буде добровільне звернення фактичного власника і порушника до МВС із зізнанням. Однак тут все залежить лише від його добросовісності.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-Україна
Читайте також