Про них можна забути: 5 застарілих міфів про надійність двигуна

Більшість водіїв легко можуть назвати кілька характеристик та принципів роботи двигуна внутрішнього згоряння, що впливають на його довговічність. Проте, ці стереотипи вже не актуальні для сучасних силових агрегатів.

Ось п’ять найпоширеніших міфів про надійність автомобільних двигунів, які потребують спростування. Дізнайтеся, що насправді впливає на довговічність сучасних двигунів.

Міф 1: безнаддувний двигун надійніший за турбований

Здається логічним, що менше навантаження на деталі двигуна внутрішнього згоряння означає меншу ймовірність його поломки. Однак ситуація змінилася. Наприклад, атмосферний 2,0-літровий двигун G4KD від Hyundai потужністю 150 к.с. часто починає споживати мастило вже після 50 000 км, навіть при обережній експлуатації. Це відбувається через прагнення виробників здешевити виробництво двигунів.

Крім того, деякі атмосферні двигуни Nissan та Toyota також стикаються з аналогічними проблемами, хоча вони проявляються трохи пізніше — приблизно після 100 000 км пробігу.

Міф 2: ланцюговий привід ГРМ краще за ремінний

Багато водіїв думають, що ланцюг ГРМ надійніший за ремінь. Десять років тому це мало сенс, але зараз через здешевлення виробництва ланцюг ГРМ роблять так, щоб він працював лише протягом гарантійного терміну.

Міф 3: бензин з вищим октановим числом корисніший для двигуна

Деякі автовласники вважають, що використання бензину з вищим октановим числом (А-98 замість А-95) суттєво продовжує термін служби двигуна та запобігає проблемам з пальним. Це не зовсім так. У теплу погоду присадки, які містяться у бензині з вищим октановим числом, швидко випаровуються, і двигун працює на бензині з нижчим октановим числом.

Міф 4: менший пробіг означає довший термін служби двигуна

Є уявлення, що чим менше пробіг у автомобіля, тим довше прослужить його двигун. Це правда лише частково. Сьогодні двигун, що часто їздить по місту з заторами і короткими поїздками, може зношуватися швидше, ніж двигун, який їздить на великі відстані по трасі з постійною швидкістю.

Міф 5: чим дорожче мастило, тим краще для двигуна

Деякі водії думають, що тільки дороге мастило підходить для двигуна. Насправді, ціна мастила складається з вартості його інгредієнтів та витрат на рекламу. Тому ціни на моторні оливи з однаковими характеристиками можуть сильно відрізнятися через високі витрати на рекламу однієї марки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Telegraf
Читайте також