У яких випадках їзда на високих обертах корисна, а в яких вона може “вбити” ДВЗ
Багато водіїв люблять їздити швидко. Для них їзда на високих обертах двигуна є звичною справою. Але як це впливає на двигун? Чи може така звичка призвести до поломок, що потребуватимуть ремонту двигуна?
Експерти кажуть, що часте використання двигуна на максимальних обертах має багато негативних наслідків. Це зменшує термін служби двигуна, який розрахований на певні навантаження. Постійне навантаження на максимум може пошкодити клапани, поршні, циліндри та кільця. Крім того, двигун споживає більше пального. Через сильне навантаження страждає не лише двигун, але й трансмісія. Якщо автомобіль має повний привід, то навантаження також впливає на карданний вал.
Але їзда на високих обертах не завжди шкідлива. Короткочасно такі поїздки можуть бути корисними, оскільки допомагають очищати двигун від нагару і відкладень. Такі навантаження також сприяють правильній роботі клапанів і видаленню вологи з картера. Важливо пам’ятати, що двигун може ефективно працювати на всіх обертах, включно з високими. Але якщо двигун працює близько до червоної зони, він виділяє багато тепла. Якщо система охолодження справна, двигуну це не зашкодить, інакше він може перегрітися.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!