Водій отримав чужий штраф ПДР: як його позбутися

Останнім часом українські водії частіше скаржаться, що отримують штрафи за порушення правил дорожнього руху, яких насправді не скоювали. Зазвичай такі штрафи надсилає система автоматичної фіксації, і порушником виявляється людина, яка навіть не була на місці події. Експерти пояснили, що робити в таких випадках, щоб уникнути сплати штрафу.

Камери автофіксації виявляють перевищення швидкості і записують номерні знаки автомобіля, а не особу водія. Тому штраф надсилають власнику автомобіля, на якого він зареєстрований. Через популярність купівлі-продажу машин за генеральним дорученням багато українців можуть отримувати штрафи, навіть якщо не були за кермом.

Довести, що не юридичний власник автомобіля був за кермом під час перевищення швидкості, зазвичай дуже складно. Якщо штраф не оплачено вчасно, це може призвести до автоматичного запуску процесу примусового стягнення боргу, включаючи блокування та арешт рахунків і майна. Платити чужі штрафи також не є найкращим виходом. Що робити в такій ситуації?

Згідно із законом, фактичний власник автомобіля або особа, яка була за кермом і порушила правила дорожнього руху, повинна протягом 20 днів звернутися до Міністерства внутрішніх справ із заявою про притягнення її до адміністративної відповідальності. Це повинно бути зроблено добровільно, інакше притягти особу до відповідальності буде неможливо.

Експерти радять тим, хто не хоче відмовлятися від продажу автомобіля за довіреністю, хоча б зареєструвати покупця в реєстрі належних користувачів. Це дозволить МВС побачити, що, окрім вас, автомобіль може використовувати й інші особи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Auto.Novyny.Live
Читайте також