Як далеко можна проїхати на запасному колесі, щоб не зашкодити автомобіль

Запасне колесо важливе в разі пошкодження шини автомобіля. Часто виникає питання, наскільки далеко можна проїхати на запасній шині. РБК-Україна (проект Styler) розповідає про різновиди запасних коліс та їхнє призначення для тривалого використання.

Чи можна їздити на спущеному колесі

Ні в якому разі не можна їздити на спущеному колесі. Це дуже небезпечно з кількох причин. Спущене колесо погіршує керованість і контроль автомобіля, що робить маневрування складним і збільшує ризик втрати контролю, особливо на великих швидкостях.

Під час їзди на спущеному колесі може виникнути серйозна шкода для автомобіля. Це може пошкодити диск колеса, підвіску та інші компоненти, що може призвести до дорогого ремонту, окрім самого спущеного колеса. Якщо ви підозрюєте, що колесо спустилося, важливо якомога швидше зупинитися в безпечному місці, увімкнути аварійну сигналізацію, щоб попередити інших водіїв про вашу ситуацію, і замінити спущене колесо на запасне.

Як довго можна їхати на “запасці”

Сьогодні запасне колесо може бути різних типів. Це може бути повноцінне запасне колесо або докатка. Власник автомобіля повинен мати запасне колесо завжди при собі.

Докатка не призначена для тривалого використання. Рекомендується проїхати на ній не більше 80-100 кілометрів зі швидкістю не більше 100 км/год. Головна мета запасного колеса – це дозволити вам дістатися до найближчого сервісу для ремонту або заміни основного колеса.

Якщо запасне колесо встановлене на передньому колесі, то при гальмуванні може втратитися зчеплення з дорогою, що може призвести до виїзду за межі смуги. Це особливо стосується умов негоди, коли дорога мокра чи ожеледичена. Запасні шини не мають такого ж протектора, як основні, тому вони менше здатні забезпечити гарне зчеплення з дорогою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-УКРАЇНА
Читайте також