Загустіння дизельного пального: назвали причини і способи запобігання
Дизельні авто мають кілька переваг перед бензиновими: більше потужності, економніші та надійніші. Але у дизельного палива є один великий мінус – при низьких температурах воно густіє. Через це можуть виникнути проблеми, як-от труднощі із запуском двигуна або навіть його поломка.
Дизельне паливо густіє через парафінові частинки, які починають кристалізуватися вже при 0°C, перетворюючи паливо на гель. Коли температура опускається нижче -12°C, паливо може повністю загуснути. Також на ситуацію впливає волога в паливному баку – при морозі вона замерзає і робить проблему ще гіршою.
Ознаками загустіння дизельного палива є проблеми із запуском двигуна, зниження потужності та динаміки, а також забивання фільтрів і трубок. Щоб цього уникнути, варто дотримуватись кількох порад. Взимку не слід залишати бак напівпорожнім, щоб всередині не накопичувалася волога. Краще заправлятися зимовим дизелем, у якому є спеціальні присадки проти загустіння. Такі присадки можна також додавати самостійно. Крім того, є підігрівачі для двигуна та паливної системи, але їх зазвичай використовують для вантажівок і спецтехніки.
Якщо дизельне паливо вже загусло, спершу потрібно замінити паливний фільтр. Потім додати спеціальні присадки для розморожування, які допоможуть розчинити загусле паливо. Ці присадки відрізняються від тих, що запобігають загустінню. Після цього дайте двигуну попрацювати на холостому ходу, щоб він спалив залишки загуслого палива.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!