10 корисних порад для догляду за двірниками, які подовжать їхній строк служби
Усі двірники, навіть найякісніші, з часом починають працювати гірше. Вони скриплять, пропускають бруд, залишають розводи. Причини можуть бути різними, і не завжди рішення полягає в заміні або ремонті очищувачів скла. Розберемося, що робити в таких випадках і як продовжити життя двірникам.
Правила догляду за склоочисниками
Чистота – запорука здоров’я. Це стосується й автомобільних двірників. Щоб вони служили довше, необхідно стежити за їх чистотою. Регулярно мийте ці деталі та намагайтеся рідше вмикати їх, коли скло дуже брудне. І звичайно, не забувайте, що не варто їх використовувати для очищення снігу чи льоду.
Ці прості правила, на жаль, дотримуються не всі водії. В результаті бруд, пилок, комахи або лід накопичуються на щітках. Під час роботи вони діють як абразив: псують скло та одночасно зношують самі щітки. Чим довше двірники залишаються брудними, тим швидше вони виходять з ладу.
Регулярне миття допоможе уникнути таких проблем. Але доглядати потрібно не тільки за щітками, а й за іншими елементами механізму. В них також накопичуються бруд і сторонні частинки.
Щоб щітки менше забруднювалися, регулярно мийте скло та використовуйте засоби, такі як «антимомошка» та «антилід». Вони утворюють на поверхні захисну плівку, яка відштовхує частинки пилу і бруду. Скло залишатиметься чистішим довше, а двірники працюватимуть рідше.
Як відновити гумові частини щіток
Якщо двірники погано прилягають до скла і почали пропускати бруд, можна спробувати повернути їх у робочий стан.
1. Миття резинок
З часом гумові частини дубіють, тому погано прилягають до скла. Щоб відновити м’якість і еластичність, їх потрібно спочатку вимити з милом або автошампунем, а потім занурити на півгодини в гарячу воду.
Якщо бруду немає, щітки можна протерти уайт-спиритом, очищеним бензином або керосином. Але за такого способу може розчинитися захисна графітова плівка. А без неї щітки швидше зношуються. Тому миття з милом безпечніше: воно не порушує напилення, а значить, двірники прослужать довше.
2. Змазка гумових елементів
Багато водіїв змазують витерту поверхню щіток силіконом, щоб вони легше ковзали. Справді, засіб добре заповнює тріщинки, а двірники починають працювати краще. Але ефект триває недовго, тож доведеться частіше возитися із силіконовим мастилом. До того ж будьте готові до того, що щітки залишать на склі розводи.
Ще можна замінити силікон на гліцерин. Але ефект також буде нетривалим, адже речовина швидко змивається дощем або водою під час миття автомобіля.
Читайте також: Українським водіям хочуть встановити нові вимоги до авто: що придумали у Раді
3. Заточка країв
Якщо краї щіток стали нерівними або затупилися, їх можна заострити. Вони не стануть як нові, але ще трохи послужать. Головне, зробити це правильно. Заострити край можна тонким наждачним папером або спеціальною точилкою. Процедура досить проста і нагадує заточку ножів.
4. Заміна гумової стрічки
Склоочисники є витратним матеріалом, тому їх не призначено для розбирання. Але якщо немає іншого виходу, окрім як замінити стрічку, можете спробувати. Для цього потрібно зняти заглушки на кінцях щіток, трохи відігнути пази і витягнути стару гуму.
Дійте обережно, щоб не погнути двірники та не зрушити кріплення. Після цього залишиться вставити нову стрічку та зафіксувати заглушками. А щоб гума сиділа щільно і не бовталась, намагайтеся купувати витратники того ж виробника і аналогічного типу.
5. Якщо несправний механізм двірників
Часто склоочисники погано працюють, якщо розтягнулася і послабла пружина. Це відбувається з часом через знос. Але частіше в несправності винні самі водії, коли залишають двірники на ніч у вертикальному положенні. Тому пружина розтягується і ослаблює раніше терміну.
Друга причина поганої роботи пристрою – несправності втулки шарнірів. З часом заводське мастило висихає, а пластик стирається. У зв’язку з цим з’являються люфти, і тяга трапеції зміщується зі свого місця. Зрозуміти, що з’явився зазор, досить просто: потрібно взятися за основу повідця і трохи покачати з боку в бік. Якщо є навіть невеликий люфт, ви це відчуєте. Вирішити проблему краще за допомогою ремкомплекту втулок шарнірів. Так буде дешевше і швидше.
Це цікаво: 600 000 гривень штрафу: кому з українських водіїв можуть виписати і за що
6. Догляд за шарнірами каркасних щіток
Якщо ви помітили, що двірники покрилися брудом або замаслилися, їх потрібно зняти і ретельно очистити всі місця з’єднань. Потім шарніри рекомендується обробити WD-40 або спеціальним проникаючим мастилом. Воно заповнить усі виїмки та утворює на поверхні тонкий захисний шар. Після цього двірники працюватимуть тихіше і м’якше.
7. Дефекти лобового скла
Якщо на поверхні є подряпини, сколи або тріщини, двірники довго не витримають. Гострі краї будуть царапати гуму, і щітки вийдуть з ладу раніше часу.
Щоб не доводилося безслідно замінювати двірники, скло потрібно відремонтувати або замінити. І лише після цього можна ставити нові двірники. До речі, експерти радять не чекати закінчення терміну експлуатації, зазначеного виробником. Склоочисники краще замінювати кожні півроку або через 10 тисяч пробігу.
8. Розмір має значення
Двірники прослужать довше, якщо їх розмір відповідає рекомендаціям виробника. Не варто вибирати очищувачі більшої довжини, сподіваючись, що вони за один раз зможуть прибрати більше простору. Насправді, вони почнуть чіплятися один за одного і заходити за межі скла. Все це швидко призведе до передчасного виходу з ладу.
Але занадто короткі двірники – також не вихід. Через недостатню довжину вони залишать більше брудних місць. А це погано вплине на огляд дороги та безпеку руху.
Також читайте: Навіщо деякі водії заливають горілку в бензобак свого авто
9. Засоби для лобового скла
Омивачі бувають різних складів, тому важливо звертати увагу на наявність агресивних речовин. Зазвичай, вони частіше зустрічаються у дешевих засобах. Вони не лише усувають найскладніші плями та бруд, але й роз’їдають гуму. Тож завжди перевіряйте склад і користуйтеся засобами, які не завдають шкоди двірникам.
А взимку не забувайте користуватися розморожувачем лобового скла. Засіб швидко усуває лід, і вам не доведеться з силою відривати примерзлі щітки.
10. Правильне положення
Взимку багато водіїв піднімають двірники на ніч, щоб вони не примерзли до скла. Але вирішивши одну проблему, отримують іншу. Пружини розтягуються, і щітки перестають щільно прилягають. Тому намагайтеся не захоплюватися таким способом. Краще купіть зимові двірники і користуйтеся ними.
Поділіться цими порадами з друзями, щоб кожен водій міг продовжити життя своїм двірникам!
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!