Навіщо деякі водії заливають горілку в бензобак свого авто

Чи чули ви колись про незвичайний метод обслуговування автомобілів? Користувачі інтернету активно обговорюють те, що деякі водії додають у бензобак свого автомобіля стакан горілки. Вважається, що цей процес має позитивний вплив на роботу автомобіля. Але чи дійсно це так?

Міфи про конденсат у бензобаку

В інтернет-просторі не раз з’являються заяви про те, що у бензобаку автомобіля утворюється конденсат через перепади температури. Нібито, за одну ніч перебування автомобіля на парковці, у баку може з’явитися від 30 до 50 грамів води. Логічно, що поява конденсату не може бути корисною – адже вода, потрапивши у паливну систему, може призвести до корозії і, в гіршому випадку, до капітального ремонту.

Тому, деякі автомобілісти стверджують, що рішенням цієї проблеми є вливання стакана горілки в бензобак. Згідно з їхніми словами, горілка примусово поглинає воду і безпечно згорає в двигуні разом із бензином.

Вода та конденсат: міфи і реальність

Насправді, розповіді про конденсат у паливній системі не є просто казками. Вода може дійсно потрапити у бак під час утворення конденсату, але цифри про 30-50 грамів за ніч є значно перебільшені. Найімовірніше, фактичне утворення води в баку набагато менше – приблизно в 5-10 разів.

Тим не менше, виведення зайвої вологи з паливної системи періодично дійсно може бути корисним. Проте існує два важливих моменти. Перший: профілактичне «обезвоження» слід проводити не частіше ніж раз на рік, бажано перед зимою. Другий: горілка не є найкращим помічником у цьому питанні.

Читайте також: За кермо заборонено: яким водіям більше не можна керувати автомобілем

Чому горілка – не вирішення проблеми?

Вливання горілки у бензобак може мати негативні наслідки для всієї паливної системи. Чому? Справа в тому, що горілка є розчином етилового спирту і води, тобто вона складається приблизно на 60% із води, від якої водії намагаються позбутися. Хоча певна кількість води горілка дійсно може абсорбувати, проте в сухому залишку від неї більше потенційної шкоди, ніж користі.

Швидше за все, корозія в паливній системі почнеться вже після першого «обезвожуючого» стакана алкоголю. Який підсумок з усіх цих роздумів? «Сушити» бензобак час від часу можна, але лише чистим спиртом, наприклад, етиловим. Однак важливо не зловживати частотою та обсягами сторонніх рідин, адже спирт, так само як вода, може стати причиною перебоїв у роботі двигуна.

Отже, будьте уважні і обирайте правильні методи обслуговування свого автомобіля!

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також