Поліція може зупинити автомобіль з численних причин, зазвичай через обґрунтовані підозри у скоєнні правопорушень водієм чи пасажирами, а також у разі створення загрози для інших учасників дорожнього руху, включаючи несправність транспортного засобу. У таких ситуаціях є ряд дій, яких варто уникати. Дмитро Зал, юрист компанії “Приходько та партнери”, розповів про те, як слід правильно поводитися під час спілкування з патрульними.
Згідно з Дмитром Залом, водії мають право дізнатися причину зупинки свого автомобіля. Навіть якщо поліцейський відмовляється її назвати і поводиться некоректно, не варто робити скандал. У будь-якому випадку краще залишатися спокійним і ввічливим, показуючи, що ви знаєте свої права і готові їх відстоювати.
Намагатися уникнути зупинки або втекти від поліції категорично не можна. У такій ситуації потрібно ввічливо попросити поліцейських представитися, показати службові посвідчення і запитати причину та підстави зупинки. Якщо є можливість, варто фіксувати процес спілкування за допомогою відеозйомки.
Якщо у вас є відчуття необґрунтованих претензій або неадекватної поведінки поліцейських, важливо не загострювати конфлікт на місці. Замість цього, краще звернутися зі скаргою на їхні дії на лінію “102” і подальшим шляхом оскарження у відповідних інстанціях, будь то адміністративний чи судовий порядок, як пояснює юрист.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…
Розкішні німецькі кросовери поєднують стиль, передові технології, високу якість і потужність. Однак їхня ціна часто…
Зима приносить водіям чимало клопоту, особливо під час сильних морозів. Одна з найпоширеніших проблем —…
Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…