Топ-10 найпопулярніших міфів про ремінь безпеки в Україні

Відповідно до дорожніх правил України, всі водії та пасажири автомобілів повинні користуватися ременем безпеки. Це стосується як водіїв, так і пасажирів. Проте багато українців все ще відмовляються використовувати ремені в автомобілях, пред’являючи різні аргументи на підтримку свого вибору.

Використання ременя безпеки значно знижує ризик смерті водія під час аварій: у 2,3 рази при фронтальному зіткненні, у 1,8 рази при бічному ударі та у 5 разів при перекиданні автомобіля. При цьому за невикористання ременя передбачено штраф за КУпАП у розмірі 510 гривень. Але чи варто ризикувати власним життям заради такої суми?

З метою підвищення свідомості громадян, Патрульна поліція вирішила розповісти про 10 найпоширеніших міфів щодо ременів безпеки в Україні та спростувати їх.

Міф № 1. При низькій швидкості можна обійтися без ременя безпеки.

Непристебнутий водій при фронтальному зіткненні може отримати серйозні травми та загинути у 9 із 10 випадків.

Міф № 2. Ремінь заважає залишити автомобіль, що горить або тоне.

Сучасні ремені легко знімаються. Найбільша небезпека полягає в ударі, що передує пожежі або зануренню у воду.

Міф № 3. На короткі відстані ремінь безпеки не потрібен.

Статистика показує, що 75% випадків загибелі водіїв трапляються в межах 40 кілометрів від будинку.

Міф № 4. Прив’язаний дорослий зможе утримати дитину на руках.

Навіть при зіткненні зі швидкістю 30 км/год, сила, що діє на малюка вагою 7 кг, становить 135 кг. Утримати таку вагу неможливо.

Міф № 5. Використання ременя незручно.

Постійне використання ременя допомагає звикнути до нього. Непристебнутій людині буде незручно, що є нагадуванням про його важливість.

Міф № 6. Найбезпечніше місце в автомобілі – за водієм.

Це місце здається безпечним, але пасажир на задньому сидінні без ременя ризикує бути викинутим з авто та травмувати інших пасажирів чи водія. У 75% випадків викидання з автомобілів люди гинуть.

Міф № 7. Краще бути викинутим із автомобіля у разі аварії.

Шанс на виживання при попаданні поза салоном під час ДТП становить 1 із 100. Чи готові ви ризикувати своїм життям? Основна небезпека – удар об частину автомобіля.

Міф № 8. За наявності подушок безпеки ремені не потрібні.

Подушка при розгортанні рухається зі швидкістю 300 км/год, що дорівнює удару великовагового боксера. Ремінь запобігає зіткненню з подушкою. Подушки розроблялися до роботи разом із ременями, а не замість них.

Міф № 9. Ремінь безпеки може спричинити травми.

Ремінь може спричинити опіки або зламати ключицю та травмувати шийний відділ хребта, але ці травми менші від тих, що можуть статися без ременя.

Міф № 10. Пасажирам на задньому сидінні не обов’язково пристібатися.

Це небезпечно не тільки для них, а й для водія. Загиблий пасажир заднього сидіння може завдати шкоди водієві. Інциденти з переворотом машини теж не рідкість.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело auto.bigmir.net
Читайте також