Categories: Автопоради

Як оскаржити штраф за порушення ПДР в Україні: поради для водіїв

Штрафи за порушення правил дорожнього руху в Україні є звичайною справою, від якої ніхто, на жаль, не застрахований. Іноді можуть виникати випадки, коли штраф стягується незаконно або неправильно, але його все одно потрібно сплатити. Щоб уникнути цього, потрібно оскаржити постанову поліції.

Юрист Ольга Новікова пояснила, що водіям надається лише 10 днів на оскарження рішення про накладення штрафу. Зазвичай вони оскаржують незаконні дії поліції, такі як безпідставні зупинки, неоголошення прав, бездоказові звинувачення або інші порушення процедури притягнення до адміністративної відповідальності, які унеможливлюють законний розгляд справи.

Якщо ви хочете поскаржитися на дії поліцейських, можна спробувати звернутися до керівництва Патрульної поліції. Проте юристи попереджають, що такі звернення часто залишаються без відповіді. Найбільш ефективним способом може бути звернення до суду за місцем вашого проживання або за місцем знаходження відповідача. У позовній заяві необхідно зазначити не конкретного поліцейського, який виписав штраф, а управління Нацполіції, що його на це уповноважило.

Юрист Андрій Шеліх наголошує на важливості своєчасного оскарження рішень, особливо у випадках порушень, зафіксованих автоматично. Якщо ви пропустили строки для оскарження, треба подати заяву про поновлення строку разом з позовною заявою. Також потрібно сплатити судовий збір, який на 2024 рік становить 605,60 гривень. Якщо суд задовольнить ваш позов, цю суму вам повернуть.

У позовній заяві, яку ви надсилаєте до суду, ви повинні вказати статтю закону, на підставі якого було складено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, а також серію, номер і дату цього документа. Також потрібно вказати дані поліцейського, який склав цей документ. У заяві вам слід докладно обґрунтувати, чому ви вважаєте дії інспектора незаконними і штраф – необґрунтованим. Ви повинні коротко викласти всі свої аргументи, включно з доказами і показаннями свідків.

Також, у позовній заяві треба зазначити прохання визнати дії поліцейського неправомірними, скасувати його постанову і закрити справу. Потім заяву слід передати до секретаріату відповідного суду і переконатися, що її прийнято до розгляду. Якщо всі формальності виконані правильно, суд призначить дату засідання, на якому вислухає доводи обох сторін і винесе рішення. Якщо буде підтверджено незаконність дій поліцейського, постанову скасують, а справу – закриють.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Експерти назвали 5 марок автомобілів з найнадійнішими двигунами

Двигун є найважливішою частиною автомобіля і потребує особливої уваги, оскільки його ремонт або заміна іноді…

32 хв. ago

Як правильно діяти, якщо ви зачепили іншу машину

Випадкове зіткнення з іншим автомобілем може статися навіть у найбільш дбайливих водіїв. Якщо ви опинилися…

1 годину ago

Як зрозуміти, що залило двигун: названо три явні ознаки несправності

Коли двигун автомобіля працює на бензині, це може мати серйозні наслідки, тому важливо вчасно виявити…

2 години ago

Експерти назвали 7 позашляховиків, яких варто уникати при купівлі

Позашляховики завжди були популярні серед водіїв через свою потужність, простір і здатність їздити по складних…

2 години ago

В Україні ціни на вживані автомобілі можуть різко зрости

Станіслав Бучацький, голова Інституту досліджень авторинку, не виключає, що підвищення акцизів на китайські електромобілі в…

4 години ago

Безпілотні таксі Waymo почали їздити по зустрічній смузі та ігнорувати світлофори: подробиці

У США трапився дивний випадок із безпілотним таксі Waymo. У Фініксі автомобіль проїхав на червоне…

4 години ago