1 700 грн штрафу та конфіскація авто: за що так жорстко карають українських водіїв
В Україні правила дорожнього руху стовідсотково забороняють експлуатацію автомобіля без бампера, якщо він передбачений конструкцією транспортного засобу. Багато водіїв вважають, що бампер — це лише декоративний елемент, але насправді він виконує вкрай важливу функцію: знижує наслідки зіткнень та забезпечує безпеку на дорозі.
Згідно з пунктом 31.4.7.e Правил дорожнього руху, їздити без бампера не можна, окрім випадків, коли він був пошкоджений або втрачених під час руху. У такій ситуації допустимо доїхати до місця ремонту чи стоянки, але з обов’язковим використанням аварійної сигналізації.
Закон передбачає серйозні штрафи для тих, хто порушує це правило. Перший раз водій може отримати штраф у 340 гривень відповідно до частини 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Проте багато автовласників вважають це покарання незначним і, на жаль, продовжують їздити без бампера. Якщо ж порушення буде повторним, то штраф зросте до 850–1700 гривень, а також можливе позбавлення водійських прав на строк від трьох до шести місяців.
Але це ще не все. Їзда без бампера часто супроводжується ще одним правопорушенням — відсутністю номерного знака, який зазвичай кріпиться саме на бампері. За таке порушення також передбачений штраф: 850 гривень за перше правопорушення та 1700 гривень за повторне. Взагалі, можливі громадські роботи, а в разі обтяжливих обставин — конфіскація автомобіля.
Отже, ігнорування вимог Правил дорожнього руху щодо справності бампера може призвести до серйозних наслідків. Водіям варто пам’ятати про це, щоб уникнути неприємностей з законом та фінансових витрат.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!