7 випадків, коли водії “вбивають” автомат навіть на нових машинах

Численні водії, які переходять з механічних коробок передач на автоматичні трансмісії, часто продовжують використовувати звичні методи керування автомобілем, що може значно скоротити ресурс автоматичної коробки передач. Портал mmr.net.ua виділив сім небезпечних звичок, які можуть вплинути на тривалість служби автоматичної коробки передач.

Перша помилка полягає в переключенні коробки передач у нейтральне положення (N) під час руху. Такі дії можуть значно пошкодити трансмісію, оскільки масляний насос АКПП вимикається, і тиск масла падає під час руху автомобіля, що негативно впливає на довговічність деталей коробки передач.

Другою поширеною помилкою є неправильне буксирування, коли водії переключають коробку передач у нейтральне положення, вимикають двигун та буксують автомобіль. У таких умовах масляний насос трансмісії також перестає створювати необхідний тиск у системі, що може спричинити потребу в ремонті АКПП. Найкраще залишати двигун у робочому стані та проводити буксирування на обмеженій швидкості, яка не перевищує 30 км/год, на відстані не більше 30 кілометрів. Проте найбільш вірним варіантом є транспортування автомобіля в сервіс за допомогою евакуатора.

Третьою небезпечною звичкою є паркування на схилі. У такому положенні масло в трансмісії може стікати в протилежний бік від насоса, і під час наступного запуску двигуна в АКПП може не надходити достатньої кількості трансмісійної рідини, особливо при низьких температурах, коли олива стає густішою.

Четвертою помилкою є спроба водія перемкнути коробку в нейтральне положення під час руху, коли селектор ненавмисно переключається в режим паркування (P). У такому випадку фіксатор положення P може пошкодитися, а стружка, яка утворюється внаслідок цього, може потрапити всередину коробки та призвести до несправності АКПП.

До переліку помилок, які можуть призвести до швидкого зношування автоматичної коробки передач, також входить тривала пробуксовка, наприклад, в снігу, бруді або піску, буксирування важких причепів або інших транспортних засобів, а також агресивне водіння з ручним перемиканням АКПП та дрифтом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело mmr.net.ua
Читайте також