Чому не слід тонувати скло автомобіля: назвали причину
Тонування вікон авто може мати всього одну-дві реальні переваги, але мінусів значно більше. Поки ви думаєте над плюсами, ми пропонуємо наш список незручностей і небезпек, які виникають через затемнене скло.
Ми не будемо повністю критикувати всі види тонування, оскільки деякі варіанти дійсно мають переваги. Наприклад, енергозберігаюче покриття чи стильна кольорова плівка можуть покращити вигляд авто. Але для більшості українських водіїв такі варіанти або занадто дорогі, або незрозумілі. Часто вони вибирають сильне тонування, щоб сховатися за темним склом від сторонніх очей.
Ми піднімаємо це питання, тому що багато водіїв усвідомлюють всі проблеми з тонуванням лише після того, як воно вже зроблено. Тоді їм доводиться платити за видалення плівки.
Чому не варто тонувати скло в авто
Досвідчені водії можуть підтвердити кілька причин, чому тонувати скла не найкраща ідея.
Погана видимість. Через темні вікна навколо справді видно гірше, особливо вночі або в похмуру погоду. Це може бути проблемою не тільки для водія, але й для пасажирів. Наприклад, якщо передні вікна затоновані, водієві може бути важко побачити неосвітлений поворот чи пішохода на узбіччі. Ще однією проблемою є різниця в прозорості між лобовим і боковими вікнами, що ускладнює сприйняття дорожньої обстановки.
Надмірна увага з боку патрульних. Можливо, ви не знаєте, але правоохоронці зазвичай негативно ставляться до автомобілів з темними склом, і на це є об’єктивні причини. Тому, навіть якщо ваше тонування відповідає законним нормам, ваше авто може привертати увагу патрульних. Це означає, що вам і вашим пасажирам доведеться витрачати час на розмови з поліцією, а в гіршому випадку – доводити свою правоту.
Загроза ДТП. Ще один важливий аргумент стосується безпеки на дорозі. Автомобілі з темними вікнами стають непомітними для інших водіїв: вони не бачать, що відбувається за вашим авто. Це може стати проблемою не лише для них, а й для вас. У разі аварії, яка трапиться через обмежену видимість, ваша машина також може бути залучена. Наприклад, часто буває так, що водій ззаду не бачить стоп-сигнали автомобіля попереду, тому запізно реагує на ваші.
Сумнівний вигляд. Багато українських водіїв використовують дешеві тонувальні плівки, які швидко вигоряють на сонці. Через це вікна стають каламутними і набувають блідо-бузкового відтінку. Якщо ще врахувати подряпини на вікнах від гумок дверей, які часто відкривали і закривали в спеку, то автомобіль виглядає не “круто”, а зовсім навпаки.
Якщо ви дійсно хочете затонувати свою машину, ніхто вас не зупинить, навіть поліція матиме труднощі, якщо вирішить це зробити. Для того щоб накласти штраф або заборонити використання автомобіля, потрібно виміряти, скільки світла проходить через вікна. Для цього потрібен спеціальний прилад і певні умови, наприклад, температура повітря. Згідно з чинними нормами, лобове скло має пропускати не менше 75% світла, а інші вікна в салоні – не менше 70%.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!