Чому вікна автомобіля запотівають і як це виправити: 7 порад для водіїв

Хороша видимість є важливою для безпечного водіння, особливо восени та взимку, коли темніє рано і дощ чи сніг погіршують видимість. У цей час вікна автомобіля часто запотівають. Чому це трапляється і як вирішити проблему, розповідає Мport.

У нормальному автомобілі система опалення та вентиляції повинна очистити запотілі вікна за 1-2 хвилини. Якщо цього не відбувається, це може бути через несправності, які водій може виправити самостійно. Запотівання вікон викликане конденсацією через різницю температур всередині і зовні автомобіля, що утворює краплі конденсату на склі. Процес запотівання посилюється в дощову погоду.

Основні причини запотівання вікон

Велика кількість пасажирів у салоні: якщо в салоні автомобіля перебуває багато пасажирів, вікна запотіють швидше. Це відбувається через збільшений рівень вуглекислого газу в повітрі, який видихають люди, що призводить до швидшого запотівання скла.

Пари алкоголю: якщо пасажири вживають алкоголь, пари можуть викликати запотівання вікон, навіть якщо водій не п’є.

Велика кількість вологи в салоні: мокрі речі або одяг пасажирів можуть призводити до запотівання вікон. Також зайва волога з килимків може викликати появу конденсату на склі.

Несправний салонний фільтр: старий фільтр вентиляції може накопичувати вологу та бруд, що сприяє запотіванню вікон.

Несправність заслінки рециркуляції: якщо заслінка в системі опалення і вентиляції застрягла, це може зупинити циркуляцію повітря і призвести до запотівання вікон.

Що зробити, щоб вікна в машині не «пітніли»

Окрім несправностей, які потрібно ремонтувати в автосервісі, водій може самостійно впоратися із запотіванням вікон за допомогою кількох простих кроків:

– Увімкніть кондиціонер для швидкого осушення повітря.

– Перевірте, чи в порядку салонний фільтр.

– Переконайтеся, що система охолодження не має витоків, особливо в моторному відсіку, де знаходяться елементи опалення і вентиляції.

– Перевірте, чи правильно працює заслінка рециркуляції.

– Перед нічною парковкою провітріть салон, відкривши всі вікна на кілька хвилин.

– Використовуйте спеціальні засоби для запобігання запотіванню.

– Не протирайте запотілі вікна рукою, щоб не створити розводи і не погіршити видимість.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також