Чи повинен водій вийти з автомобіля, якщо його зупинила поліція
Під час зупинки поліцейські можуть попросити водія вийти з автомобіля. Проте законодавство не містить чіткого переліку обставин, за яких поліцейський має право вимагати цього. Інформацію про це повідомило РБК-Україна з посиланням на YouTube-канал адвоката Романа Сімутіна.
Коли поліція може вимагати вийти з авто
Згідно зі змінами до закону “Про Дорожній рух”, які вступили в силу у 2021 році, водій повинен тримати руки в полі зору поліцейського або представника правопорядку і не виходити з транспортного засобу без їхнього дозволу.
Поліція може вимагати, щоб водій вийшов з автомобіля лише у таких ситуаціях:
1. Якщо водія підозрюють у сп’янінні (від алкоголю, наркотиків і т.д.) і його можуть відсторонити від керування ТЗ.
2. Під час адміністративного або кримінального затримання водія.
3. Під час проведення особистого огляду, огляду автомобіля або обшуку особи.
4. У невідкладних випадках, коли потрібно передати автомобіль для затримання правопорушників або для доставки осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги.
5. Для виправлення технічних несправностей автомобіля
Чи зобов’язаний водій виходити
Роман Сімутін заявив, що водій не має виходити з автомобіля для перегляду доказів порушення правил, наприклад, відеозаписів поліцейського.
Згідно з частиною 1 статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особу притягують до відповідальності за порушення, справа має бути розглянута в її присутності. Це означає, що поліцейський повинен показати водію матеріали справи на місці, де знаходиться водій, і водій не має виходити з автомобіля, оскільки це його прямий обов’язок.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!