Чи варто зрізати каталізатор з вихлопної системи

Каталітичний нейтралізатор — важлива складова вихлопної системи вашого автомобіля, призначена для зменшення токсичності вихлопних газів. Саме завдяки йому вуглеводні перетворюються на воду, монооксид вуглецю — на вуглекислий газ, а оксид азоту — на звичайний азот. Зниження токсичності вихлопу здійснюється за рахунок використання рідкісних металів у конструкції каталізатора.

Навіщо комусь потрібні старі каталізатори?

Каталізатори вважаються затребуваною вторинною сировиною. Зазвичай з них видобувають платину, родій та паладій. Цінні метали в конструкції деталі становлять не більше 0.8% від маси. Проте, якщо подивитися на реальні цифри, в середньостатистичному каталізаторі міститься близько 1.5 грама платини, 0.15 грама родію та до 1.4 грама паладію. На перший погляд, це не так вже й багато, але ціна на паладій складає приблизно 60 доларів за грам, платина — близько 30 доларів, а родій може коштувати 300-400 доларів за грам. Іншими словами, раціональна утилізація цих деталей не позбавлена сенсу.

Чи потрібно взагалі зрізати каталізатор?

Кажуть, що все, що одні люди створюють, інші завжди можуть зламати. Ця банальна істина справедлива і для каталізаторів автомобілів. Як і більшість інших деталей, каталізатор “зношується”, втрачаючи свої експлуатаційні якості. Тривала їзда з несправним каталізатором може призвести до поломки двигуна, тому рано чи пізно його все ж потрібно буде міняти.

Заміна каталізатора — це правильне рішення в даній ситуації. Зазвичай заміну доводиться робити після 150-170 тисяч км пробігу. Проте, варто зазначити, що новий каталізатор коштує недешево, і це серйозно б’є по кишені.

Власне, саме з цієї причини деякі водії вирішуються на видалення каталітичного нейтралізатора без подальшої установки нової деталі. Часто механіки замість каталізатора встановлюють саморобну “обманку”. Варто звернути увагу на те, щоб фахівці не просто вирізали несправний каталізатор, а також переналаштували датчики вихлопної системи. Інакше автомобіль без каталізатора неправильно формуватиме паливну суміш, що може призвести до нових поломок.

Проте навіть якщо усі роботи були виконані правильно, їзда без каталізатора супроводжується низкою неприємних наслідків: посиленням шуму автомобіля, помилками в роботі лямбда-зонда, появою неприємного запаху, а також витратами масла. Якщо ж патрульний виявить відсутність каталізатора, він випише штраф.

У будь-якому випадку, видалення каталізатора без подальшої заміни — це не шахрайство, а вимушений захід у ситуації, коли відсутня можливість придбати нову деталь прямо зараз.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також