Чи зобов’язаний водій виходити із автомобіля, якщо зупинила поліція
Під час зупинки поліцейські можуть вимагати вийти з автомобіля. Проте жоден закон чи постанова не містить переліку обставин, за яких поліцейський має право вимагати виходу з авто, про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на YouTube-канал адвоката Романа Сімутіна.
Коли поліція може вимагати вийти з авто
У 2021 році змінили закон “Про Дорожній рух”. Тепер, згідно з пунктом “б” частини 2 статті 16, водій повинен тримати руки в полі зору поліцейського або представника правопорядку і не виходити з транспортного засобу без дозволу.
Поліція може вимагати водія вийти з авто лише у конкретних випадках:
1. Коли водій може бути відсторонений від керування ТЗ через підозру у сп’янінні (алкогольному, наркотичному тощо).
2. Під час адміністративного чи кримінального затримання водія.
3. Під час проведення особистого огляду, огляду авто або обшуку особи.
4. У невідкладних випадках, коли необхідно передати ТЗ для затримання правопорушників або для доставки осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги.
5. З метою усунення технічної несправності авто.
Адвокат зауважив, що причини для поверхневого огляду визначені в статті 34 Закону України “Про Національну поліцію”, тоді як обшук є кримінально-процесуальною дією, яка проводиться лише за рішенням суду.
Чи зобов’язаний водій виходити
Роман Сімутін повідомив, що водій не повинен виходити з машини, щоб переглянути докази порушення правил, такі як відеозаписи поліцейського.
Згідно з частиною 1 статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа порушила правила і її притягають до відповідальності, справа розглядається в її присутності. Це означає, що не водій повинен йти до поліцейського авто, а навпаки – поліцейський має на вимогу водія показати йому матеріали справи прямо на місці, де знаходиться водій.
Тому не варто виходити з автомобіля, адже це ваш прямий обов’язок як водія.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!