Інакше штраф: чому водіям заборонено вживати алкоголь після ДТП

В Україні водіям заборонено сідати за кермо в стані алкогольного сп’яніння або пити алкоголь під час керування автомобілем. Це передбачено законом і за порушення цих правил передбачені великі штрафи та позбавлення прав. Однак і вживання алкоголю після керування автомобілем може мати серйозні наслідки. Порушення цього правила також карається високими штрафами, а іноді і вищими, ніж за п’яну їзду.

Юристи попереджають автомобілістів, що вживання алкоголю після ДТП є недопустимим. Після стресової ситуації, такої як аварія, деякі водії можуть спробувати зняти напругу алкоголем. Однак це найгірше рішення, оскільки закон забороняє водіям вживати алкоголь, потрапивши в аварію.

Стаття 130, частина 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає суворіші покарання за вживання алкоголю після ДТП порівняно з безпосереднім нетверезим водінням. Якщо за нетверезе водіння передбачений штраф у розмірі 17 000 гривень і позбавлення прав на один рік, то за вживання алкоголю після аварії ці покарання можуть бути удвічі вищі, а термін позбавлення прав – три роки.

Закон не визначає конкретної кількості алкоголю, яку можна вживати після аварії, але забороняє це робити до приїзду поліції. Такі дії вважаються спробою уникнути відповідальності перед правоохоронними органами та заважати встановленню обставин події. Це правило, ймовірно, введено через часті випадки, коли нетверезі водії намагалися уникнути відповідальності, стверджуючи, що алкоголь вони вжили після ДТП.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Твоя машина
Читайте також