Найнебезпечніші помилки з ручником, які роблять водії: відгуки фахівця
На сучасних автомобілях обов’язково є стоянкове гальмо, яке зазвичай представлено класичним механічним варіантом: активація відбувається через підняття важеля в салоні. Проте, попри очевидну наявність ручного гальма у кожному авто, водії все ще часто роблять серйозні помилки під час його використання.
Наприклад, стоянкове гальмо, як і будь-який інший механізм в автомобілі, потребує обслуговування. Чіткого регламенту для цього немає, оскільки все залежить від ступеня зношення та стилю водіння водія. Зазвичай необхідність обслуговування виявляють сервісні майстри під час діагностики ходової частини або заміни задніх гальмівних колодок. Деякі автолюбителі також самостійно періодично перевіряють працездатність механізму.
Ще одна поширена помилка серед автомобілістів – це відмова від використання стоянкового гальма. Багато людей думають, що авто можна зафіксувати на місці лише за допомогою коробки передач. Однак вони часто забувають, що це може створити додаткове навантаження на трансмісію. Особливо небезпечно відмовлятися від використання ручника на схилі, коли автомобіль стоїть під кутом і не зафіксований жодним іншим способом.
Відмова від використання стоянкового гальма є серйозною помилкою, яка може призвести до непередбачуваного руху машини. На деяких старих дизельних автомобілях це навіть може спричинити ненавмисний запуск двигуна. Також важливо враховувати правильне натягання механізму стоянкового гальма, щоб уникнути подібних ситуацій.
Також важливо, щоб при застосуванні стоянкового гальма важіль був затягнутий до моменту, коли відчувається фізичний опір і починають чутися клацання. Проте не треба перестаратися, оскільки можна пошкодити трос, що з’єднує важіль з задніми колодками.
Ще одне важливе попередження стосується їзди з піднятим стоянковим гальмом. Це може призвести до серйозних проблем і в деяких випадках спричинити аварію.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!