Не ведіться на провокації: 4 запитання, які поліція часто ставить водіям

Зупинка автомобіля поліцією – це один із найбільш стресових моментів для водія. Іноді поліцейські можуть користуватися вашим хвилюванням, ставлячи питання типу “попався”, щоб ви могли ненароком себе видати. Експерти визначили чотири типові маніпулятивні фрази, які можуть використовувати патрульні, і дали поради, як на них реагувати.

1. “Знаєте, чому я вас зупинив?”

“Знаєте, чому я вас зупинив?” — це звичне запитання, яке може змусити вас розгубитися. Якщо ви відповісте: “Так, ймовірно, за перевищення швидкості”, ви фактично визнаєте свою провину. Це може нашкодити вам у суді. Стаття 63 Конституції України дає право зберігати мовчання і не відповідати на запитання правоохоронців про себе без юридичних наслідків.

2. “Пили сьогодні?”

“Ви пили сьогодні?” — це питання, на яке краще не відповідати, окрім як можливо сказати: “Я взагалі нічого не пив”. Якщо ви все ж пили, краще заявити, що ви віддаєте перевагу не відповідати без присутності адвоката. Поліцейський може спробувати уточнити або просто мовчати, очікуючи вашого зізнання. Проте, будь-яке визнання вживання алкоголю дає їм підставу провести тест на сп’яніння.

3. “Чи є у вас у машині заборонені предмети?”

“Чи є у вас у машині заборонені предмети?” — водій не зобов’язаний відповідати на це питання, щоб не свідчити проти себе. Закони не вимагають від автомобіліста зізнаватися патрульному. Але варто пам’ятати, що в Україні діє воєнний стан, і силовики перебувають у стані підвищеної готовності, очікуючи небезпеки. Якщо на блокпосту виникне підозра, що у вашій машині є зброя, вибухівка або інші небезпечні предмети, будь-який різкий рух може призвести до серйозних наслідків. Для вашої особистої безпеки краще не провокувати озброєних людей.

4. “Чи можу я оглянути вашу машину?”

“Чи можу я оглянути вашу машину?” — це хитрий хід. Якщо ви ввічливо погодитеся, ви дозволите поліцейському обшукати ваш автомобіль без санкції. Юристи радять чітко відмовитися. Краще голосно сказати: “Я не даю згоди на обшук”, щоб це зафіксувала бодікамера патрульного. Проте, пам’ятайте, що поліція може знайти підставу і сказати, що все одно оглянуть ваш автомобіль.

Багато людей здивовані, коли дізнаються, що поліції не завжди потрібен дозвіл суду для огляду автомобіля. Іноді це дійсно так. Існує перелік причин, коли огляд дозволений: підозра, що в машині є правопорушник, людина, яку незаконно утримують, заборонені або небезпечні предмети, або якщо машина використовується для злочину.

Важливо розуміти, що поверхневий огляд — це не те саме, що обшук. Під час огляду поліція може лише візуально оглянути салон і, можливо, промацати оббивку. Обшук же дозволяє поліції ретельно перевірити машину, розбираючи її на запчастини в пошуках конкретних речей.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Motorbiscuit
Читайте також