Які шини для автомобіля кращі: вузькі чи широкі
Традиція вважає, що широкі колеса виглядають красивіше за вузькі. Багато водіїв думають, що широка гума безпечніша, але експерти вважають інакше. Які шини кращі? Про різницю між вузькими та широкими шинами читайте в матеріалі РБК-Україна.
Розуміти, чому колеса стали модним елементом, можна, але незрозуміло, чому водії іноді жертвують безпекою заради краси. Перед тим як обговорювати ширину і висоту шин, варто зазначити, що вибирати їх розмір можна лише якщо у водія є два окремих комплекти дисків. Різниця в ширині шини і диска не повинна перевищувати 10 мм.
Коли ширина шини змінюється, часто змінюється і її посадковий діаметр: ширші шини зазвичай мають більший діаметр. Це додає спортивності, але також впливає на характеристики та може створити певні проблеми. Цю тему варто обговорити окремо.
Важливо пам’ятати, що при купівлі шин слід дотримуватися рекомендацій виробника, які вказані в заводському мануалі автомобіля. Відступати від цих розмірностей забороняє українське законодавство.
Різні дослідження та тести в реальних умовах (в яких, зокрема, брали участь автожурналісти rbc.ua) показують, що ширина протектора впливає не лише на зовнішній вигляд автомобіля, а й на його керованість та деякі інші характеристики.
Широкі шини: переваги
– Має більш спортивний вигляд;
– Забезпечують краще зчеплення на сухій і чистій дорозі, що покращує керованість і зменшує гальмівний шлях.
Широкі шини: недоліки
– Вищий опір коченню, що призводить до більшої витрати пального;
– Гірший акустичний комфорт: ширші шини з більшою контактною поверхнею з асфальтом часто створюють більше шуму під час руху;
– Можливі проблеми з розміщенням у колісній арці: якщо шина ширша, ніж зазначено в заводських рекомендаціях, вона може чіплятися за крило автомобіля або деталі підвіски.
Вузькі шини: переваги
Вузькі шини дешевші, оскільки їх виробляють більше, через їхню популярність, що знижує собівартість.
Вони також краще показують себе в дощову погоду, оскільки менше схильні до аквапланування. Це означає, що автомобіль на вузьких шинах “спливе” на вищій швидкості, ніж на широких.
Краща адаптація до зимових умов. Взимку вузькі шини є ефективнішими, оскільки забезпечують вищий поверхневий тиск на дорогу. Вони також краще справляються з пухким снігом та сльотою.
Вузькі шини: недоліки
Гірша плавність ходу: Якщо діаметр посадки такий же, як у широкої шини, то вузька шина має менше повітря всередині. Це призводить до погіршення здатності поглинати удари від нерівностей на дорозі.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!