За який недолік автомобілісти недолюблюють роботизовану коробку передач
Сучасні автомобілі все частіше оснащуються автоматичними коробками передач, і з кожним роком їх популярність лише зростає. Проте, серед різноманіття «автоматів» існує одна категорія, яка викликає чимало дискусій — роботизовані коробки передач. Багато водіїв вважають їх швидше «механікою», ніж «автоматом», і кількість негативних відгуків про них вражає. У чому ж причина такої недовіри?
Що таке роботизовані коробки передач?
Роботизована коробка передач (РКП) справді нагадує механічну, але працює вона автоматично — водію не потрібно переключати передачі вручну. Однак, на відміну від класичних автоматичних трансмісій, функціонування «робота» залежить від мікропроцесорних систем управління, що також і є джерелом багатьох проблем. Вперше такі коробки з’явилися на ринку в 90-х роках минулого століття, а серійне їх виробництво стартувало з 2003 року.
Основні проблеми роботизованих коробок
На жаль, до сих пір існує цілий ряд технічних особливостей, які ускладнюють їх експлуатацію. Зазначимо, що РКП повністю залежить від електроніки, що збільшує ймовірність поломок. Серед найбільш поширених проблем — помилки в прошивці та поломка мехатроніка (інтелектуального блоку). Це часто закінчується евакуацією автомобіля і дорогим ремонтом. За статистикою, випадки поломки мехатроніка на сучасних РКП трапляються частіше, ніж на класичних автоматах.
Плюси та мінуси роботизованих коробок
Не варто забувати, що, незважаючи на всі недоліки, РКП є досить динамічними в порівнянні з класичними автоматами. Проте, водії часто стикаються з проблемами не лише з електронікою, а й зі сцепленням, яке потребує регулярної заміни. Однак, якщо врахувати складнощі з мехатронікою, це може виявитися не найгіршою проблемою.
Отже, вибір коробки передач знову залишається за водієм. Важливо зважити всі «за» і «проти», перш ніж зробити остаточний вибір при купівлі автомобіля.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!