Залишили місце ДТП: які наслідки чекають на водія та чи можна обійтися без поліції

Якщо автомобіль потрапив у ДТП, водій повинен залишитися на місці пригоди до приїзду поліції для розслідування. Якщо винуватець втікає з місця події, йому може загрожувати покарання. Деталі щодо можливого штрафу для такого водія можна знайти в матеріалі РБК-Україна.

Як діяти в разі ДТП

Якщо в результаті ДТП є постраждалі люди або майно пошкоджено, водій повинен зупинити автомобіль і залишатися на місці пригоди.

Варто зауважити, що якщо водій втікає з місця ДТП, його вважають винним автоматично.

Водій повинен увімкнути аварійну сигналізацію і встановити аварійний знак. Важливо зберегти цілісність сцени аварії, утримуючи транспортні засоби та інші докази на місці.

Крім того, водій повинен намагатися надати першу допомогу постраждалим та викликати швидку допомогу. Якщо водій не може сам надати допомогу, він повинен доставити постраждалих до найближчої лікарні та повідомити про це своє прізвище та номер автомобіля. При прибутті поліції, їхні співробітники зафіксують усі події для встановлення обставин ДТП. Також вони повинні надати протоколи та інші документи, які містять інформацію про стан машин, свідчення свідків та учасників події.

Підписувати ці документи потрібно лише, якщо ви повністю погоджуєтесь з їхнім змістом.

Яке покарання за ДТП

Якщо водій втікає з місця ДТП, його можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Також можуть накласти штраф у розмірі 3 400 гривень, відняти право керувати автомобілем на 1-2 роки або накласти адміністративний арешт на 10-15 діб.

Якщо водій покинув місце ДТП і не надав допомогу потерпілим, його можуть покарати обмеженням волі до двох років або позбавленням волі на той самий термін. Якщо в результаті аварії потерпілий помер, винного можуть покарати позбавленням волі від трьох до восьми років.

Водії, які порушують правила дорожнього руху, можуть бути піддані адміністративній або кримінальній відповідальності.

Якщо порушення правил дорожнього руху призвело до пошкодження транспортних засобів, доріг, вулиць або іншого майна, водій може отримати штраф у розмірі 850 гривень або бути позбавленим права керування транспортними засобами на строк від півроку до року.

Якщо аварія призвела до середньої тяжкості травм у потерпілого, водій може отримати штраф від 51 000 до 85 000 гривень, виправні роботи до двох років, арешт до шести місяців або обмеження волі до трьох років з позбавленням права керувати автомобілем на той самий термін.

Чи можна обійтися без виклику поліції

Якщо в аварії немає постраждалих, обидва водії не користувалися наркотиками, алкоголем або ліками, вони погоджуються з обставинами події, один з них визнає свою провину, обидва мають страховку ОСЦПВ і сума завданих збитків не перевищує 50 000 гривень, то можна обійтися без виклику поліції.

Якщо ці умови виконуються, водії, які брали участь у ДТП, можуть скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що називається Європротоколом. Цей протокол безкоштовно видається автовласникам у страховій компанії.

Якщо ви вирішили скористатися Європротоколом, ви можете залишити місце аварії без повідомлення поліції і не нести адміністративну відповідальність. Проте ви повинні звернутися до страхової компанії не пізніше трьох робочих днів з дати аварії із заповненим Європротоколом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також