Якщо ваші зимові поїздки зазвичай короткі, ваш автомобіль знаходиться в зоні ризику. Що ж робити в такому випадку та як убезпечити авто? Існують перевірені рішення цієї проблеми.
Олива втрачає свої властивості
Коли двигун прогрівається, паливо потрапляє в оливу. Це відбувається тому, що “на холодну” двигун працює на збагаченій суміші. І під час короткої поїздки паливо не встигає випаровуватися. Іноді вода, що замерзла в масляному піддоні, навіть блокує подачу оливи через масляний канал.
Розв’язати цю проблему можна так:
Утворюються вуглецеві відкладення
Вони утворюються, коли двигун працює тривалий час і при низьких температурах на збагаченій суміші. Камера згоряння, клапани та свічки запалювання покриваються товстим шаром нагару.
Пошкоджено нейтралізатор
Часта експлуатація на збагаченій суміші призводить до утворення сажеподібних відкладень на сотах каталітичного нейтралізатора. Найкраща профілактика – їзда на високих обертах двигуна. Перед такими поїздками двигун слід добре прогріти.
Засмічений сажовий фільтр
Регенерація сажового фільтра в дизельному автомобілі відбувається, коли автомобіль тривалий час рухається на високій швидкості. Якщо автомобіль тривалий час їздить по місту, згоряння палива не відбувається. Про пошкодження можуть попереджувати такі фактори: значна витрата палива, зниження потужності двигуна.
Замерзає вихлопна система
Короткі поїздки, особливо в поєднанні з автозапуском, сприяють накопиченню конденсату в компонентах вихлопної системи. Іноді конденсату накопичується так багато, що при замерзанні він перешкоджає виходу відпрацьованих газів. Щоб злити конденсат, можна просвердлити отвори в глушнику і резонаторі.
Акумулятор розряджений
Під час коротких поїздок акумулятор не встигає підзарядитися після запуску двигуна. Холодний акумулятор повинен прогрітися, перш ніж його можна буде зарядити. Найчастіше акумулятор розряджається, коли генератор малопотужний, або не працює як слід.
Виникає корозія
Під час короткої поїздки волога, яку пасажири “вдихнули” і занесли в салон зі своїм взуттям та одягом, не встигає випаровуватися. Краплі конденсату, що стікають у приховані порожнини кузова, можуть потрапляти між деталями, які з’єднані контактним зварюванням. Це може стати причиною появи іржі.
Спосіб боротьби з підвищеною вологістю – знову ж таки, тривалі поїздки, під час яких салон прогрівається і ретельно просушується.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…